Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe wyświetlacze na przystankach w Rybniku to niewypał? Pasażerowie nie są zachwyceni

Facebook Twitter

Wyświetlacze na przystankach w Rybniku - są za małe i zbyt wysoko montowane - skarżą się pasażerowie komunikacji miejskiej.

Wyświetlacze na przystankach w Rybniku
fot. Radio 90

Stare tablice informujące o tym o której i jaki autobus przyjedzie od dłuższego czasu były nieczynne. Ich naprawa była zbyt droga, dlatego też postanowiono o kupnie nowoczesnych, gdzie informacje wyświetlane są na tzw. e-papierze. Wyposażone są również w informacje głosowe. Niestety nowoczesna rzeczywistość okazała się mniej kolorowa:

Trzeba wytężyć wzrok, żeby coś na nich zobaczyć… (…) Stare tablice były większe, informacje w kolorze pomarańczowym były widoczne z daleka. (…) Okulary, okularami, ale jak ktoś ma słaby wzrok to nie zobaczy tam nic. Są za małe i za wysoko zawieszone.

Nowe tablice na rybnickich przystankach / fot. Radio 90

Dlaczego nowe tablice są tak małe i zamontowano je tak wysoko ? O to pytaliśmy Łukasza Kosobuckiego prezesa Komunikacji Miejskiej w Rybniku. Nasz rozmówca nie ukrywa że bał się montażu nowych instalacji:

Łukasz Kosobucki: Pierwszy efekt rzeczywiście jest taki, ja się z tym zgodzę i muszę przyznać, że się tego obawiałem, że są za małe. Natomiast to, co jest również chwalone z tymi tablicami, to jest to, że one nie zawadzają, nie zajmują takiej powierzchni i nie powodują zanieczyszczenia światłem. To są plusy tych tablic. I to, co muszę powiedzieć i usprawiedliwić, dlaczego one są takie, jakie są – ta tablica jest w cenie jednej trzeciej tablicy dużej, a wysokość wyświetlania jest taka sama. Natomiast dzięki temu zaoszczędziliśmy minimum 150 tysięcy zł na rok na prądzie, więc jest to jakiś kompromis.

autobusy na wodór komunikacja miejska

Łukasz Kosobucki, prezes Komunikacji Miejskiej w Rybniku

Prezes Kosobucki dodaje, że póki co skarg jest mało.

 Łukasz Kosobucki: Mamy podzielone zdania jeżeli chodzi o opinie w internecie, natomiast otrzymaliśmy tylko jedną skargę telefonicznie, a mailowo żadnej. Ta skarga dotyczyła dwóch lokalizacji. Ja upatruję problem po pierwsze w tym, że zamontowaliśmy je w słupach starych lokalizacji, gdzie nie zawsze ten słup wystaje w odpowiednim kierunku i w odpowiedniej odległości  i oczywiście wysokość. My musimy jednak zachować skrajnie tych tablic nad chodnikiem. A z drugiej strony i tu podzielam zdanie tych pasażerów, którzy chwalą to rozwiązanie: nikt tych tablic nie zniszczy, nikt nie nakleił na to żadnej naklejki.

Czy nowe tablice będą dalej montowane czas pokaże.  Sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Tablice zamontowane zostały na starych słupach / fot. Radio 90

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2025