Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowe żłobki w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

Najmłodsi rybniczanie mogą korzystać z placówek dedykowanym właśnie im. W pierwszym żłobku już bawią się dzieci, drugi ruszy w najbliższy poniedziałek (3.02.)

Fot. W.Troszka/ rybnik.eu

Filie miejskiego żłobka „Wesoła Rybka” w dzielnicach Rybnicka Kuźnia oraz Boguszowice Osiedle zapewnią opiekę dla 60 maluszków.

Żłobek nr 2 w Rybnickiej Kuźni otwarty został w miniony poniedziałek (27.01.). W placówce przy ul. Św. Maksymiliana 24, która mieści się w skrzydle Przedszkola nr 37, opieką otoczonych zostało 20 dzieci.

Placówka w dzielnicy Boguszowice Osiedle ma swoją siedzibę w jednym z budynków Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żurawia 2a. Opiekę znajdzie tu 40 maluszków, które w przyszłym tygodniu rozpoczną tam swoje zajęcia.

Na potrzeby funkcjonowania nowych żłobków dostosowane zostały istniejące obiekty oświatowe.

Cieszę się, że liczba miejsc w żłobkach w Rybniku zwiększa się, co jest odpowiedzią na potrzeby rodziców chcących łączyć życie rodzinne z aktywnością zawodową. To z kolei jest bardzo istotne dla rozwoju miasta

– podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Na adaptacje budynków pozyskano środki z programu rządowego Maluch+ w wysokości 1 320 000 zł. Pozyskano również konkursowe środki unijne, w wysokości 753 984 zł w ramach projektu „Bliżej dziecka – filie żłobka w dzielnicach Rybnika” (wartość całego projektu z wkładem własnym Miasta: 856 800 zł).

Obie placówki, wraz ze żłobkiem Wesoła Rybka przy ul. Orzepowickiej na Nowinach, tworzą Zespół Żłobków Miejskich w Rybniku. Funkcję dyrektora zespołu pełni Aleksandra Bałdyga.

W 2014 roku było w Rybniku około 120 miejsc w żłobkach, dziś jest ich około 460.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020