Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowi czytelnicy w szeregach biblioteki w Markowicach

Facebook Twitter

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu ma nowych czytelników! 10 lutego uczniowie klasy pierwszej ZSP nr 1 wzięli udział w uroczystym pasowaniu, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

fot.mat.prasowe

Dzieciom przeczytano na początku opowiadanie „Przygody Fenka. Biblioteka”, mówiące o zasadach korzystania z biblioteki. Następnie młodzi czytelnicy musieli zmierzyć się z quizem wiedzy na temat różnych bajek. Omówiono także przykładową literaturę dostępną w bibliotece i zaproszono dzieci do jak najczęstszych odwiedzin.

fot.mat.prasowe

Oczywiście najważniejszym momentem było samo pasowanie poprzedzone złożeniem uroczystej przysięgi. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz Wyprawkę Czytelnicze ogólnopolskiej akcji „Mała książka-wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.

fot.mat.prasowe

Niestety z uwagi na pandemię, pasowanie po raz pierwszy nie mogło się odbyć w pomieszczeniu biblioteki, tylko w sali klasowej. Ale nic straconego! Biblioteka przypomina, że jest otwarta dla czytelników i zaprasza do wypożyczania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021