Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowoczesny plac zabaw przy szpitalu dla dzieci

Facebook Twitter

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu- Zdroju z nowoczesnym placem zabaw. "Z całą pewnością będzie to miejsce pełne radości, gwaru i cudownego odpoczynku"- pisze do Radia 90 Ewa Pukocz nauczycielka i rzeczniczka prasowa Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu- Zdroju.

Kolorowe i bajeczne miejsce powstało dzięki Fundacji Drzewo i Jutro z Warszawy. Właśnie dzięki niej mali i więksi pacjenci, a zarazem uczniowie szkoły przyszpitalnej zyskali miejsce do zabawy i rekreacji.

Warto dodać, że sprzęty, oprócz tego, że przyciągają swoimi kolorami i różnorodnością, są bezpieczne i nowoczesne. Na uwagę zasługuje karuzela tarczowa, dostosowana dla osób z problemami w poruszaniu się.

– podkreśla Ewa Pukocz nauczycielka i rzeczniczka prasowa Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu- Zdroju.

mat.prasowe

Podczas uroczystego przecięcia wstęgi nie zabrakło dyrektora szpitala Jerzego Piotrowskiego, dyrektor szkoły Sylwii Kuci, przedstawiciela fundacji Jacka Grajewskiego, przedstawiciela firmy wykonawczej pana Bartosza Orlińskiego, a przede wszystkim przyszłych użytkowników tego miejsca – dzieci i młodzieży.

mat.prasowe

Przypomnijmy: W przyszpitalnym zespole szkół uczą się pacjenci na poziomie szkoły podstawowej i liceum, dzieci wymagające leczenia obejmowane są także edukacją specjalną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024