Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Noworoczny koncert w Brennej [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Noworoczny Koncert w Brennej. W najbliższą niedzielę (19.01.) nie lada okazja, by w posłuchać Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Koncert w wykonaniu policyjnych muzyków o godz. 17:30 w Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Brennej. Celem koncertu jest pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Aleksandra Hellera z Brennej, emerytowanego funkcjonariusza cieszyńskiej policji w stanie spoczynku.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Aleksander Heller jest byłym policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Przez ostatnie lata służby pracował w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Skoczowie. Przez ponad 25 lat pracy czuwał nad bezpieczeństwem mieszkańców i niósł pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Dziś to on potrzebuje pomocy.

Pochodzący z Brennej, 46-letni Olek po 25 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Miesiąc później, w dniu 3 kwietnia uległ poważnemu wypadkowi. Upadł z wysokości trzech metrów. Jeden moment, jedna chwila i wyrok, który usłyszeli najpierw jego najbliżsi, a później on sam…

Tetraplegia – paraliż czterokończynowy. Upadek okazał się na tyle niefortunny, że Olek doznał urazu kręgosłupa na wysokości kręgu C5, co doprowadziło do paraliżu czterokończynowego.

Olek – zawsze sprawny i aktywny, sam pomagał innym, dzisiaj wymaga stałej rehabilitacji i opieki najbliższych. Po ponad dwumiesięcznym pobycie na oddziale OIOM w Piekarach Śląskich, obecnie nasz Kolega znajduje się w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach. Rehabilitacja wiąże się z ogromnymi kosztami, których mimo wsparcia rodziny i przyjaciół, najbliżsi nie będą w stanie sami, bez pomocy osób dobrej woli, udźwignąć.

Wpłat można dokonywać: TUTAJ.

bądź bezpośrednio na konto żony Olka -Agnieszki Heller: 35 8126 1020 0043 2654 3000 0010 (Bank Spółdzielczy w Skoczowie).

„Mając odpowiednie wsparcie żadna porażka nie jest w stanie ściągnąć Cię na samo dno”.

Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Katowicka policyjna orkiestra posiada w swoim dorobku artystycznym 2 płyty. Pierwsza z nich nosi nazwę „Policja Świątecznie” i została wydana w listopadzie 2011 roku. Znajdują się na niej wybrane kolędy i pastorałki w aranżacji muzyków. Zobacz, co potrafi Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na wideo:

Zobacz zdjęcia z koncertu orkiestry:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021