Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

COK: Noworoczny Koncert Zespołu Tańca Żydowskiego „Klezmer” i Zespołu „Chaim”

Facebook Twitter

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na noworoczny koncert: "שנה טובה - Shana Tova" - Dobrego Roku. Wystąpi Zespół Tańca Żydowskiego "Klezmer" i Zespół "Chaim".

W programie występ zespołu tańca izraelskiego i żydowskiego ” Klezmer”, oraz zespołu muzycznego ” Chaim”.

Podczas koncertu zobaczymy kilkanaście tańców żydowskich i izraelskich o różnej tematyce – od biblijnej po związaną z kulturą czy codziennym życiem. Usłyszymy także różne utwory związane m.inn ze świętami żydowskimi. Chcemy rozpocząć ten Nowy Rok w atmosferze radości i dobrych myśli, które przekażemy przez muzykę, śpiew i tańce, życząc wszystkim właśnie Shana Tova – Dobrego Nowego Roku!

-informują organizatorzy.

Zespół ” Klezmer”

od 15 lat działa przy COK w Cieszynie. Jest jednym z trzech zespołów tańca żydowskiego i izraelskiego w Polsce. Występował ponad 130 razy na różnych prestiżowych wydarzeniach związanych z kulturą żydowską w Polsce i za granicą ( m.inn. Izrael, Ukraina, Czechy) Repertuar zespołu to ponad sześćdziesiąt tańców izraelskich, żydowskich, stylizowanych na chasydzkie, jemeńskich, orientalnych. Zespół w swoim repertuarze posiada także taneczną inscenizację tradycyjnego wesela żydowskiego, oraz program ” Święta żydowskie w tańcu”.

Zespół „Chaim”

Powstał w 2015 roku. Przez te lata wiele razy koncertował i zapewniał oprawę muzyczną wydarzeniom związanym z kulturą żydowską i świętami żydowskimi na Śląsku Cieszyńskim m.inn. kolacje sederowe w Rogowie, wieczory żydowskie w Zebrzydowicach, święta Chanuki, Purim, Pesach w Cieszynie. Wiele razy współpracował z zespołem „Klezmer”

Na koncercie wystąpi w składzie:

  • Jakub Herok – gitara,
  • Ewa Kocurek – Muszyńska – skrzypce,
  • Monika Pinkas- Włodarska – vocal,
  • gościnnie Adrian Rucki – vocal

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj