Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy budynek przedszkola numer 3 w Skoczowie. Ruszyła rekrutacja

Facebook Twitter

Wczoraj (12.12) ruszyła rekrutacja do nowych oddziałów Przedszkola Publicznego Nr 3 w Skoczowie. Placówka ma nowy budynek, w którym znajdzie się kolejnych 75 miejsc. Dzieci znajdą opiekę w tematycznych salach: jest sala „Ziemia” dla starszaków, „Powietrze” dla 4-5 latków i „Woda” dla maluchów, są sale do zajęc terapeutycznych ścianka wspinaczkowa czy ścieżka sensoryczna.

Fot. UM Skoczów

Przygotowano też odpowiednie obejście. Obiekt przy ul. Południowej 6a, powstał za ponad 4,5 mln złotych, z czego aż 4 mln to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie w gminie Skoczów działa 9 przedszkoli publicznych oraz 4 placówki niepubliczne, to razem ponad 1000 miejsc.

Efektem prac są sale tematyczne: sala „Ziemia” dla 5-6-latków, „Powietrze” dla 4-5 latków i „Woda” dla 3-4 latków. Wyposażone są w nowoczesne mebelki z elementami sensorycznymi. W każdej z sal znajdują się inne, tematyczne atrakcje o funkcjach edukacyjnych i ruchowych. Są nowoczesne monitory interaktywne 75’-86’ i laptop z dostępem do Internetu. Natomiast w trzech salach do zajęć terapeutycznych znajdziemy takie sprzęty jak: stelaż wolnostojący do montowania różnego rodzaju podwiesi służących do rehabilitacji ruchowej, piłki, wałki i inne elementy do rehabilitacji, a także kolorowa ścianka wspinaczkowa z motywem miasta, ścieżka sensoryczna i wiele innych pomocy terapeutycznych i edukacyjnych. Obok budynku powstał również ogród przedszkolny wyposażony w 2 piaskownice, bujaczki, karuzelę oraz zestaw zabawowy, a także – przestronny parking dla rodziców dowożących dzieci.

Fot. UM Skoczów

W gminie Skoczów działa 9 przedszkoli publicznych, zapewniających miejsce dla 885 wychowanków oraz 4 placówki niepubliczne, do których uczęszcza 238 dzieci. Choć to w sumie ponad 1000 miejsc trzeba mieć na względzie, że liczba ta obejmuje dzieci przedszkolne w każdej grupie wiekowej, a liczba nowych miejsc dla dzieci 3-letnich w przedszkolach publicznych to niestety zaledwie ok. 150 z ponad 885 miejsc. Tymczasem, z wyjątkiem ostatnich statystyk nadszarpniętych czasem epidemii, corocznie w Skoczowie rodzi się między 260 a 300 dzieci. Do tego dochodzą zameldowania rodzin przeprowadzających się do Skoczowa spoza gminy, których ilość w ostatnich latach to około 480 osób rocznie. Każdego roku nadajemy około 100 numerów dla nowo wybudowanych budynków mieszkalnych, a w samym 2021 r. na terenie Skoczowa wydano aż 90 pozwoleń na budowę kolejnych budynków mieszkalnych. W tej sytuacji, choćby w samym w przedszkolu nr 3, z uwagi na brak miejsc, co roku zmuszeni jesteśmy odmawiać przyjęcia ok. 35 dzieci. Ciesząc się rodzącą się modą na Skoczów, chcemy jednocześnie być przygotowani na pomoc rodzicom w zaopiekowaniu się dziećmi poprzez gotowość do przyjmowania dzieci do przedszkoli.

Fot. UM Skoczów

Dlatego za kwotę ponad 4,5 mln złotych powstał nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 3 w Skoczowie. Z tej kwoty, aż 4 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te środki, w Skoczowie przy ul. Południowej 6a powstał kolejny piękny obiekt dla dzieci – nowy, dodatkowy, trzyoddziałowy budynek przedszkolny. Nowy obiekt pozwoli na zapewnienie opieki kolejnym 75 dzieciom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023