Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy cykl w halo!Rybnik: „Coś z niczego – czyli jak korzystać z recyklingu”

Facebook Twitter

Nie wyrzucaj, wykorzystaj! To jest hasło, jakie przyświeca spotkaniom w halo!Rybnik. Właśnie rusza weekendowy cykl, w czasie którego Czesława Brańska będzie podpowiadać jak z niczego zrobić coś. Wie o tym jak nikt inny.

mat.prasowe

Na spotkaniu tworzone będą igielniki z płyt CD. Warsztaty poprowadzi Czesława Brańska, która jak sama mówi, lubi tworzyć rzeczy z produktów, jakie znajduje w przysłowiowej szufladzie.

Z czasem, gdy ubywało obowiązków rodzinnych, tworzenie przeróżnej sztuki użytkowej stało się pasją twórczyni strony facebookowej „Roszady z Szuflady”.

– czytamy w zaproszeniu na warsztaty, których celem jest propagowanie recyklingu.

Niedziela, 18.09, godz. 15.00

Spotkanie dla dorosłych. Wstęp wolny.

Czesława Brańska

Z Czesławą Brańską w cyklu „Ludzie z pasją” rozmawiała Małgorzata Kmieciak. Zainteresowaniami Czesławy można obdzielić kilka osób: jeździ na rowerze, robi zdjęcia, biżuterię, śpiewa w chórze ale przede wszystkim szyje.

Czesława Brańska: Maszyny pamiętam z domu, mama kupiła sobie kiedyś Łucznika, taką maszynę na pedał jeszcze, więc z domu. Jak zaczęłam mieć swoje gospodarstwo, to pralki nie było, ale maszyna stała. Ja zawsze lubiłam robić coś z niczego a mam sentyment do szmatek, nie lubię wyrzucać. I to szycie tak się zaczęło, że jak miałam dzieci to zaczęłam szyć, bo w sklepach nie było niczego fajnego…

Radio 90: Bo kiedyś szycie to była potrzeba: chcesz mieć coś fajnego, oryginalnego, musisz sobie uszyć…

Czesława Brańska: Kiedyś to się nazywała zaradność: kobieta była zaradna to znaczy, że miała porządek, ale też jeśli chodzi o ubrania były dobrane gustownie, to musiało pasować. Pamiętam jak dziś pierwszą czapkę, jaką uszyłam dla mojego pierworodnego, to była czapka uszyta z klinów ze spodni, które przerabiałam, był dżins, sztruks, to była czapka z daszkiem i z angielską naszywką.

Radio 90: A teraz to jest modne, to taki trend, że szyjemy same, przerabiamy, szukamy ubrań używanych…

Czesława Brańska: W tej chwili szycie jest łatwe, bo nie ma problemu żadnego, żeby znaleźć wykrój, żeby zaleźć w internecie jak coś zrobić…

Przeczytaj cały wywiad:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj