Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy dach nad wodzisławskim pałacem

Facebook Twitter

Remontowany Pałac Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim ma już dach, w tej chwili trwają parce związane z układaniem dachówek. Wykonano już pokrycie od strony budynku Poczty. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z odbudową gzymsów w szczycie ścian pałacu oraz roboty elektryczne wewnątrz obiektu.

fot.wodzislaw-slaski.pl

Przed wykonawcą jeszcze między innymi: roboty murarskie na poddaszu, montaż instalacji, stałego wyposażenia budynku i wykończenie pomieszczeń, nowej, drewnianej stolarki okiennej, na podstawie najstarszych zachowanych okien, konserwacja zachowanych tynków i detali architektonicznych. Termin zakończenia robót to lato 2021 r.

W Pałacu trwają prace związane z kryciem dachówką połaci dachowych. Wykonano już pokrycie od strony budynku Poczty

– przekazuje Artur Wystyrk z Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta w Wodzisławiu.

Przypomnijmy, zaplanowano montaż pokrycia dachowego z dachówki karpiówki w naturalnym kolorze ceglastoczerwonym.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z odbudową gzymsów w szczycie ścian Pałacu oraz roboty elektryczne wewnątrz obiektu

– dodaje Artur Wystyrk.

Do tej pory wykonano już między innymi takie prace: rozbiórka pozostałych podłóg na parterze budynku, iniekcje ścian budynku, skuwanie wtórnych tynków z elewacji i detali architektonicznych, skuwanie głuchych tynków, demontaż więźby dachowej, zabezpieczenie obiektu przed warunkami atmosferycznymi, wykonanie robót konstrukcyjnych związanych z przebiciami otworów, drzwiowych, budową windy i klatek schodowych.

Inwestycja jest możliwa dzięki zdobytemu przez miasto dofinansowaniu ze środków europejskich. Dofinansowanie z uwzględnieniem budżetu państwa wynosi 11 150 445,72 zł (według pierwotnych umów). To 95% kosztów całej inwestycji. Zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020. Koszt całkowity remontu wodzisławskiego Pałacu to 11 937 180,23 zł (według pierwotnych umów).

Czytaj także:

W październiku tego roku na miejscu remontu byliśmy z kamerą Radia 90. Zobacz film:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj