Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy komendant straży pożarnej w Cieszynie

Facebook Twitter

W piątek (24.02.) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie podczas uroczystej zbiórki odbyło się zdanie i przyjęcie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP. Odchodzącego na emeryturę st. bryg. Damiana Legierskiego, zastąpił mł. bryg. Michał Pokrzywa.

Fot. Facebook: Komenda Powiatowa PSP w Cieszynie

Nowym Komendantem został mł. bryg. Michał Pokrzywa, który do tej pory pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 w Ustroniu.

W czasie przejęcia obowiązków Michał pokrzywa powiedział:

Panie Starosto, Panie i Panowie Burmistrzowie oraz Wójtowie, Szanowni Przedstawiciele Instytucji współpracujących i wspierających Państwową Straż Pożarną na terenie powiatu cieszyńskiego, Panowie Komendanci. Mój poprzednik wypracował wysoki standard współpracy oraz świetną atmosferę pomiędzy komendą powiatową w Cieszynie, a Wami. Wiem to doskonale ponieważ jako Jego podwładny mogłem obserwować i podziwiać jak mocno zawęziły się nasze stosunki. Proszę Państwa o kontynuowanie tej współpracy. Ja z mojej strony zapewniam otwartość oraz zrozumienie. Razem możemy więcej

– powiedział mł. bryg. Michał Pokrzywa.

Nowy komendant skierował również słowa do druhów OSP:

Wiem jak ważna i cenna jest współpraca pomiędzy Państwową Strażą Pożarną, a Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby wypracowana już wzajemna relacja nadal pozostawała na wysokim poziomie, a strażacy PSP i OSP stawali jak równy z równym, niosąc pomoc mieszkańcom powiatu cieszyńskiego – „Bogu na Chwałę – Ludziom na Pożytek”.

Mł. bryg. Michał Pokrzywa urodził się 31 maja 1985 r. w Rzeszowie. Służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 2005 r. z chwilą podjęcia nauki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 2009 r. jako inżynier pożarnictwa. W trakcie studiów odbył pożarniczą praktykę w Stanach Zjednoczonych. Następnie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe poprzez ukończenie w 2009 r. studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy. W 2011 r. ukończył studia II stopnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, otrzymując tytuł magistra inżyniera. Po ukończeniu szkoły z dniem 1 lipca 2009 r. podjął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej na stanowisku dowódcy zastępu. Od początku związany był ze służbą w jednostce ratowniczo – gaśniczej, awansując w tej komórce organizacyjnej na kolejne stanowiska w hierarchii zawodowej. 1 lipca 2011 r. objął stanowisko dowódcy sekcji, następnie 1 lipca 2013 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy zmiany. Od 15 kwietnia 2017 r. pełnił funkcję zastępcy dowódcy JRG nr 1 w Cieszynie. 1 lutego 2023 r. został mianowany na stanowisko dowódcy JRG nr 3 w Ustroniu, z którego to został powołany z dniem 25 lutego 2023 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie.

Za swoje osobiste zaangażowanie i nienaganną postawę w służbie został odznaczony i wyróżniony: Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej w 2021 r. oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa w 2010 r.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023