Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy kompleks szkolno-przedszkolny za prawie 11 milionów złotych powstał w Radlinie

Facebook Twitter

"Kiedyś dzieci płakały, gdy miały iść do starego przedszkola, dziś gdy mają nowe, zdarza się, że płaczą bo... muszą już wracać do domu". W radlińskiej dzielnicy Głożyny powstał nowy kompleks szkolno-przedszkolny.

W siedemnaście miesięcy przy SP numer 3 wybudowano nową część szkoły, od podstaw powstało także przedszkole w którym znajdzie się miejsce aż dla 150 dzieci. O tę inwestycję walczyliśmy od dawna – mówi burmistrz Radlina, Barbara Magiera:

Inwestycja nie była łatwa. Obiekt, który powstał jest ogromny – dodaje naczelnik Wydziału Inwestycji w radlińskim magistracie, Grażyna Janeta:

Ze starego przedszkola przy ulicy Reymonta, do nowej placówki przeniosły się już przedszkolaki. Mamy nowy piękny obiekt – cieszy się dyrektor przedszkola numer 1, Grażyna Gatnar:

Także szkoła zyskała nowe pomieszczenia i nowy blask – nie kryje radości dyrektor placówki, Danuta Krzyśków:

Najbardziej cieszą się oczywiście dzieci. Mówią uczniowie radlińskiej „trójki”:

Adaptacja szkoły i budowa nowego przedszkola kosztowały blisko 11 milionów złotych z czego większość pochodziła z budżetu miasta, jedynie na budowę sali gimnastycznej pozyskano ponad 900 tysięcy złotych. Dodajmy, że z kompleksu korzystają już uczniowie i przedszkolaki, na dziś (30.04.) zaplanowano oficjalne otwarcie obiektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021