Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy plac zabaw już jest w Leszczynach

Facebook Twitter

Nowy plac zabaw w Leszczynach jest otwarty od tygodnia. Od 1 kwietnia najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z atrakcji, jakie pojawiły się u zbiegu ulic Piłsudskiego i Górnośląskiej.

Nowy plac zabaw już jest w Leszczynach
fot.czerwionka-leszczyny.pl

Nowy plac zabaw w Leszczynach

Naszym celem było utworzenie ogólnodostępnego placu zabaw, a tym samym miejsca, które jednoczyłoby mieszkańców i ich dzieci. Nasza inicjatywa była również efektem oczekiwań, aby w Leszczynach Starych powstało miejsce odpoczynku i rekreacji dla całych rodzin. Stąd pojawił się pomysł zgłoszenia naszego wniosku do realizacji w ramach Inicjatywy Lokalnej w 2021 roku.

– tłumaczą mieszkańcy cytowani na stronie czerwionka-leszczyny.pl, którzy wnioskowali o realizację inicjatywy pn. „Rodzinny Plac Zabaw – Leszczyny Stare”.

Do grupy inicjatywnej należeli: Alicja Czajka, Monika Hary i Aleksandra Szczęsny – mieszkanki Dzielnicy Leszczyny Stare oraz Radny Rady Miejskiej Artur Sola.

Wniosek ten został poparty ponad 200 podpisami mieszkańców. Początkowo inicjatywa miała zostać zrealizowana w 2022 roku, jednak problemy z realizacją zadania po stronie wykonawcy zmusiły nas do przesunięcia terminu zakończenia zadania

Nowy plac zabaw już jest w Leszczynach

fot.czerwionka-leszczyny.pl

W ramach inicjatywy powstało miejsce do wspólnych, bezpiecznych zabaw, które sprzyjać będzie integracji społeczności lokalnej. To ogrodzony plac zabaw, na którym znalazły się urządzenia zabawowe: huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela i bujaki oraz elementy małej architektury.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy i Miasta, swój wkład w realizację inwestycji mieli również mieszkańcy, którym udało się zebrać na ten cel 2 500 złotych.

Nowy plac zabaw już jest w Leszczynach

fot.czerwionka-leszczyny.pl

Nowy plac zabaw w każdej części Czerwionki- Leszczyn

W marcu urzędnicy zapowiedzieli, że we wszystkich dzielnicach i sołectwach Czerwionki-Leszczyn powstaną nowe place zabaw i rekreacji. Wybrano wykonawcę, z którym miasto do końca marca podpisało umowę na realizację zadania za 4,5 mln złotych.

Czytaj także:

Zobacz:

Zobacz najnowsze filmy Radia 90

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj