Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy plac zabaw w Bełku już gotowy. Można korzystać! [ZDJĘCIA]

Facebook Twitter

Nowy plac zabaw w Bełku powstał w sąsiedztwie miejscowego Słonecznego Placu, miejsca spotkań mieszkańców. Kolejne nowoczesne miejsca dla najmłodszych powstają w innych zakątkach gminy Czerwionka-Leszczyny.

Nowy plac zabaw w Bełku

Plac zabaw w Bełku – zobacz zdjęcia nowego obiektu

Nowy plac zabaw w Bełku powstał obok sołtysówki, naprzeciwko Słonecznego Placu, gdzie ok. dwadzieścia lat temu udało się utworzyć przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców wsi.

Poprzedni plac zabaw bardzo się już wysłużył. Cieszymy się więc ogromnie, że mamy teraz do dyspozycji nową, ciekawie urządzoną przestrzeń. Bacznie obserwuję, co się dzieje w sołectwie i mogę powiedzieć, że nowy plac zabaw jest po prostu oblegany

– dodała Jolanta Szejka, sołtys Bełku.

To nie pierwszy nowy obiekt tego typu w gminie, który otwarty został w ostatnich tygodniach, miesiącach i nie ostatni, który oddany został w użytkowanie mieszkańcom gminy.

Dwa największe place powstaną w Czerwionce i Leszczynach

Duży, kompleksowy plac zabaw powstanie w Czerwionce – przy zbiorniku Tama (od strony ul. Furgoła). Zamontowane tam będą liczne urządzenia zabawowe, m.in. piramida wspinaczkowa, deskorolka powietrzna, karuzela, ścianka wspinaczkowa, będą także urządzenia dla starszych mieszkańców – street workout, urządzenia siłowni zewnętrznej, stół piknikowy oraz mała architektura – ławeczki i kosze na śmieci.

Także w Leszczynach kompleksowo doposażony zostanie park przy ul. Sportowej. Zamontowane mają zostać m.in. następujące urządzenia: zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią i linami, karuzela, huśtawka, bujaki, tablice edukacyjne, piramida linowa, słup do wspinaczki, przejazd linowy, ścieżka edukacyjno-sensoryczna, stół do gry w piłkarzyki oraz urządzenia street workout.

Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 4,5 mln zł. Na realizację zadania Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny otrzymała dofinansowanie w wysokości 85% wartości zadania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Całe zadanie – tj. budowa placów zabaw i miejsc do rekreacji we wszystkich lokalizacjach ma zostać zakończone do 1 października 2024 r., choć jak zapowiadają nadzorujący realizację zadania pracownicy ZDiSK, jest duże prawdopodobieństwo, że cała inwestycja zostanie zakończona nieco szybciej.

Zobacz zdjęcia (Fot. UMiG w Czerwioce-Leszczynach)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj