Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy punkt wymazów w Rybniku. Jak należy się przygotować do wymazu?

Facebook Twitter

Nowy punkt pobierania wymazów na obecność koronawirusa uruchomiono w Rybniku. Punkt jest zlokalizowany przy ul. Jastrzębskiej 10 obok kopalni Jankowice. To kolejne, trzecie takie miejsce w Rybniku.

Mieszkańcy mogą wykonywać testy również przy ul. Hallera i Wysokiej. Wszystkie punkty są czynne codziennie, łącznie z weekendami.

W sumie w naszym województwie działa obecnie 66 takich miejsc.

– mówi Rafał Razik z biura prasowego śląskiego NFZ:

Z badania w punkcie drive- thru może skorzystać osoba posiadająca zlecenie na badanie wystawione np. przez lekarza POZ lub lekarza, który udziela świadczeń w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jeśli mamy zlecenie na test sfinansowany przez NFZ na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, ten którego serię i numer podaliśmy osobie wystawiającej skierowanie na badania. Jeśli test wykonujemy komercyjnie czyli odpłatnie, zlecenie nie jest potrzebne.

Badanie trwa kilkadziesiąt sekund, jak należy się do niego przygotować?

Minimum 2 godziny przed nim nie spożywać posiłków.

– dodaje Razik:

Nie pić, nie rzuć gumy, nie płukać jamy ustnej i nosa, nie myć zębów, nie przyjmować leków i nie palić papierosów. Do punktu poboru wymazu najlepiej jest wybrać się własnym środkiem transportu lub pieszo. Nie ma rejonizacji, więc można się udać do tego punktu, który sami wybierzemy.

Listę punktów znajdziecie: TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj