Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy rok szkolny bez zmian. Uczniowie wrócą do klas

Facebook Twitter

Planujemy, że 1 września rok szkolny tradycyjnie rozpocznie się w szkołach, zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym w salach lekcyjnych - poinformował w środę (5.08.) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Na konferencji prasowej w środę (5.08) minister poinformował, że planowane jest, aby od 1 września uczniowie rozpoczęli naukę w budynkach szkolnych.

Oczywiście chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół, dlatego też wyraźnie mówimy to, o czym wspomniał pan premier, główny inspektor sanitarny czy minister zdrowia, chcemy żeby takim podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, w którym dzieci spotykają się z nauczycielami, zajęcia odbywają się w szkołach i stąd planujemy, że 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach

– powiedział szef resortu edukacji.

Szkoły mają wrócić do tradycyjnej formy nauczania. Nie będzie ograniczenia liczby uczniów w klasach. MEN nie zakłada także obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jeżeli wystąpi zagrożenie epidemiologiczne, dyrektor szkoły będzie mógł po konsultacji z sanepidem podjąć decyzję o przejściu uczniów na kształcenie na odległość.

Minister Piątkowski podkreślił, że w przypadku powiatów, w których w jest najtrudniejsza sytuacja, a to między innymi powiat rybnicki i wodzisławski Główny Inspektor Sanitarny będzie mógł podjąć decyzję czy uczniowie będą mogli tam wrócić na zajęcia do szkół.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023