Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy sposób na pozbycie się odpadów?

Facebook Twitter

Czy to nowy sposób przestępców na nielegalne pozbywanie się odpadów? To przypuszczenia policji w sprawie 700 tysięcy litrów substancji niewiadomego pochodzenia odkrytych przy Sosnowej w Żorach.

fot. zory.slaska.policja.gov.pl

Jak już wczoraj (20.02.) informowaliśmy, na terenie jednej z prywatnych posesji ujawniono 14 naczep ciężarowych wypełnionych zbiornikami z nieznaną substancją. Jak mówili nam strażacy: płynną, oleistą. Przedstawiciele WIOŚ, Urzędu Miasta, Państwowa Straż Pożarna i policji pojawili się na miejscu, był też biegły z zakresu fizykochemii i chemii sądowej, który nadzorował pobieranie próbek substancji. Policjanci czekają na wyniki badań, które pozwolą ustalić, czy stanowi zagrożenie dla środowiska.

Na razie mundurowi mówią, że możemy mieć do czynienia z nowym sposobem nielegalnego pozbywania się odpadów. Naczepy ciężarowe pozostawione przy Sosnowej były stare, w bardzo złym stanie technicznym. Prawdopodobnie służyły jako magazyn.

Policja ostrzega właścicieli gruntów czy hal, że firmy wynajmują magazyny i w nich gromadzone są odpady. Potem wynajmujący znika, a właściciel zostaje z kłopotem i ogromnymi kosztami, liczonymi w milionach złotych, bo to na właścicielu spoczywa obowiązek kosztownej utylizacji.

Pisaliśmy o tym tutaj:Podejrzane pojemniki z podejrzaną substancją

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022