Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy sprzęt do ratowania ofiar wypadków [FOTO]

Facebook Twitter

Ochotnicze Straże Pożarne z Dębieńska, Boguszowic i Popielowa bogatsze o sprzęt do ratowania ofiar wypadków samochodowych. Jednostki OSP otrzymały w poniedziałek (24.02.) noże hydrauliczne służące do przecinania karoserii samochodów. Co ważne sprzęt trafił do strażaków, którzy na co dzień wyjeżdżają do wypadków na autostradzie A1. Mówi Bogdan Bukowski prezes OSP w Dębieńsku Wielkim: Jesteśmy jednostką […]

Ochotnicze Straże Pożarne z Dębieńska, Boguszowic i Popielowa bogatsze o sprzęt do ratowania ofiar wypadków samochodowych. Jednostki OSP otrzymały w poniedziałek (24.02.) noże hydrauliczne służące do przecinania karoserii samochodów. Co ważne sprzęt trafił do strażaków, którzy na co dzień wyjeżdżają do wypadków na autostradzie A1. Mówi Bogdan Bukowski prezes OSP w Dębieńsku Wielkim:

Jesteśmy jednostką przy autostradzie, do pierwszego rzutu, do wypadków, do tego jesteśmy jednostką włączeni do Krajowego Systemu Ratoiwniczo0-Gaśniczym. Jest to bardzo ważny sprzęt. Mieliśmy lekki sprzęt, teraz dostaliśmy średni, bardziej rozbudowany. Możliwość podłączenia dwóch urządzeń do agregatu. Ta praca będzie bardziej sprawna.

Nowy sprzęt trafił także do strażaków ochotników z rybnickich dzielnic Boguszowic i Popielowa. Co ważne, obie dzielnicy przecina droga regionalna Pszczyna – Racibórz i wyjazdów będzie teraz o wiele więcej. Mówią prezesi jednostek Bronisław Szmit i Henryk Rojek:

Bardzo dobry, cieszymy się z tego. Mieliśmy poprzednio starszy sprzęt, to narzekali. Teraz są bardzo zadowoleni. Na pewno się to przyda.

Będzie otwarta droga szybkiego ruchu z Niedobczyc przez Gotartowice, obwodnica Rybnik – Pszczyna. To będzie bardzo potrzebne, tak samo do autostrady.

Nożyce hydrauliczne przekazał strażakom z OSP minister Michał Woś w ramach funkcjonującego Funduszu Sprawiedliwości:

Jedna z nich obsługuje już teraz autostradę A1 a dwie z nich są na trasie nowej obwodnicy Rybnika, drogi szybkiego ruchu, która powstaje. Więc na pewno te jednostki potrzebują tego sprzętu, bo niestety, cały czas tak jest, że wypadki drogowe w Polsce się zdarzają i to zdarzają się na takich drogach. Oby ten sprzęt był wykorzystywany jak najrzadziej, a jednocześnie oby strażacy mieli jak najlepszy sprzęt, by móc dbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Każda jednostka otrzymała sprzęt wartości 50 tysięcy złotych, z czego 49 tysięcy dało ministerstwo a 1 tysiąc samorząd.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024