Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowy sprzęt do wykorzystywania w sytuacjach kryzysowych

Facebook Twitter

Nowy sprzęt trafił do Magazynu Zarządzania Kryzysowego w powiecie wodzisławskim. Na zakupy wydano prawie 100 tysięcy złotych. To skafandry do pracy na lodzie, parawan ochronny oraz dwie przyczepki jednoosiowe do transportu materiałów.

Ponadto 50 tysięcy złotych przeznaczono na zakup samochodu dla strażaków, który ma zostać włączony do służby na przełomie roku. Warto podkreślić, że część wyposażenia magazynu, jak np. kamera termowizyjna, parawan ochronny, piły spalinowe czy skafandry jest wykorzystywana na co dzień przez wodzisławskich strażaków w akcjach ratowniczych.

Od uruchomienia w 2011 roku magazyn wzbogacił się o sprzęt warty prawie ćwierć miliona złotych. Na jego wyposażeniu znajdują się m.in. zbiorniki na wodę pitną o pojemności 1200 l, zapory przeciwpowodziowe, rzutki ratownicze, kamizelki ratunkowe, łóżka polowe, śpiwory typu mumia, buty gumowe wodery, peleryny przeciwdeszczowe, folia zbrojona różne rozmiary, worki na piasek, geowłóknina, detektor prądu przemiennego, piły spalinowe, ubrania pilarza, kamera termowizyjna, koce oraz folia grubościenna do uszczelniania wałów.

Większość zakupów (ok. 80%) była możliwa dzięki środkom z budżetu powiatu, ale swój udział finansowy w przedsięwzięciu mają też niektóre gminy: Godów, Gorzyce, Lubomia i Mszana.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020