Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Nowy system opłat dla ciężarówek w Czechach

Facebook Twitter

Czesi wprowadzili od niedzieli (1.12.) nowy system opłat drogowych dla ciężarówek. Dla przewoźników oznacza to konieczność rejestracji w nowym systemie oraz wyposażenia samochodów w urządzenia, zgodne z nowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Fot. pixabay.com

System opłat drogowych w Republice Czeskiej w swojej bazie ma 117 tysięcy samochodów ciężarowych z Polski, nowy system posiada niespełna 13%. Jeśli polscy kierowcy do 1 grudnia nie wprowadzą nowych rozwiązań, istnieje ryzyko, że na przełomie roku na czeskiej granicy dojdzie do sparaliżowania transportu.

Przewoźnicy mogą zarejestrować się w nowym systemie opłat drogowych za pośrednictwem wydawców kart paliwowych lub online (TUTAJ). Wówczas przewoźnik otrzyma pocztą nową jednostkę pokładową.

Przewoźnicy mogą również zarejestrować się osobiście w ponad 200 Punktach Obsługi Klienta w Czechach. Wysokość opłaty zależy od rodzaju pojazdu i przejechanej odległości i dotyczy pojazdów o całkowitej masie przekraczającej 3,5 tony. Nowe rozwiązania nie dotyczą dróg płatnych.

Wszystkie informacje dotyczące nowego systemu opłat drogowych przewoźnicy mogą uzyskać, dzwoniąc pod numer obsługi klienta +420 243 243 243.

Podstawowe zasady funkcjonowania systemu opłat drogowych w Republice Czeskiej pozostają niezmienione nawet po przejściu na nowy system opłat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020