Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy szef rybnickiego muzeum

Facebook Twitter

Rybnickie muzeum ma nowego szefa. Od dziś (1.03.) obowiązki te pełni dr Wojciech Dominiak. Nowy szef stawia na wzmocnienie marki placówki. Stawia na wzmocnienie marki muzeum, które prócz prowadzenia bardzo prężnej i widocznej działalności wydawniczej ma się stać nowoczesną instytucją o zasięgu ponadregionalnym, oferującą zwiedzającym bogaty i atrakcyjny program edukacyjny, realizowany w kompleksie poszpitalnym im. Juliusza Rogera.

fot. M. Koczy

Wojciech Dominiak to ekonomista, historyk i doktor historii (Uniwersytet Opolski). Na Uniwersytecie Wrocławskim ukończył studia podyplomowe pn. menedżer kultury. To kustosz dyplomowany, prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Muzealników Polskich, członek Międzynarodowej Rady Muzeum (ICOM). Zasiada także w Radzie Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum w Głubczycach i Muzeum w Opawie (Czechy). Jest autorem ponad 130 publikacji naukowych i popularno-naukowych. W latach 2002-2012 pracował w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego w charakterze wykładowcy. Od roku 2013 był aktywny zawodowo w Muzeum Ziemi Prudnickiej, pełniąc funkcję dyrektora tej placówki.

Spotkałem na swojej drodze zawodowej ludzi z pasją i zaangażowaniem, a na wszystkie sukcesy, które Muzeum w Prudniku osiągnęło w ciągu ostatnich 10 lat, składają się talenty współpracowników. Rolą dyrektora jest dać im narzędzia i możliwości rozwoju, podnoszenia umiejętności, zdobywania nowych doświadczeń. Muzeum powinno być otwarte na dialog społeczny, podejmować tematy dotykające wielokulturowości w obszarze sztuki, etnografii i przede wszystkim historii. Muzeum jest po to, aby każdy – niezależnie w co wierzy i jaki system wartości wyznaje – czuł się tu dobrze i chętnie do niego przychodził

– podkreśla Wojciech Dominiak.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022