Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy szef śląskich policjantów. Na emeryturę odchodzi Krzysztof Justyński

Facebook Twitter

Dzisiaj (12.02.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się pożegnanie trzech odchodzących na emeryturę oficerów. Żegnał ich szef śląskiego garnizonu Krzysztof Justyński. Sam także odchodzi na emeryturę, jego miejsce od wtorku (16.02.) zajmie insp. Roman Rabsztyn.

Dzisiaj (12.02.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się pożegnanie trzech odchodzących na emeryturę oficerów. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Katowicach młodszy inspektor Mariusz Piotrowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie młodszy inspektor Rafał Machaczka i Zastępca Naczelnika Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością podinspektor Paweł Witczyk, otrzymali z rąk szefa śląskich policjantów nadinspektora doktora Krzysztofa Justyńskiego pamiątkowe ryngrafy. Komendant życzył im również spełnienia się w osobistych pasjach, na które do tej pory, z uwagi na pełnione obowiązki służbowe, często nie mieli czasu.

W spotkaniu nadinspektorowi doktorowi Krzysztofowi Justyńskiemu towarzyszył inspektor Roman Rabsztyn, który od najbliższego wtorku (16.02.) zastąpi go na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Inspektor Roman Rabsztyn skończył Akademię Świętokrzyską w Kielcach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełnił służbę na stanowiskach związanych ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz w pionie ruchu drogowego. Był między innymi zastępcą komendanta miejskiego i komendantem miejskim w Zabrzu. Od 2015 roku był pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach. Inspektor Roman Rabsztyn zastąpił na tym stanowisku nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Krzysztof Justyński związany z regionem

W maju 2016 roku ówczesny Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymał nominację z rąk ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od lat służył w policji w regionie, pracował na stanowiskach kierowniczych w komendach w Jastrzębiu-Zdroju i w Wodzisławiu, kierował komisariatem w Skoczowie.

Krzysztof Justyński w czasie obejmowanie stanowiska komendanta śląskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021