Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy szef śląskiego sanepidu. Czy pomoże opanować sytuację?

Facebook Twitter

Urszula Mendera- Bożek nie będzie już kierować śląskim sanepidem. W sobotę (30.05.) biuro pasowe śląskiego wojewody poinformowało o zmianach kadrowych.

www.facebook.com/SlaskiUW

Śląski sanepid nie radził sobie z obsługą zakażonych koronawirusem, słuchacze Radia 90 wielokrotnie skarżyli się brak kontaktu z sanepidami w Rybniku czy w Wodzisławiu, nie mogli zdobyć informacji o wynikach swoich testów, nie mogli doczekać się na przyjazd wymzobusów, wyniki ginęły.

W sobotę (30.05.) biuro prasowe wojewody poinformowało, że Główny Inspektor Sanitarny powołał doktora Grzegorza Hudzika na stanowisko Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach. Prace rozpocznie od poniedziałku (1.06.).

Doktor Grzegorz Hudzik jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi. Od 1999 r. związany z Państwową Inspekcją Sanitarną, w latach 2009 – 2015 Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Higienicznego w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Autor i współautor wielu publikacji w zakresie zdrowia publicznego.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021