Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Nowy Urząd Gminy w Świerklanach już otwarty! [WIDEO]

Facebook Twitter

Nowy budynek jest wart 17 mln złotych. Historia jego powstania, przypomina opiekę nad niechcianym dzieckiem. Była to decyzja byłego wójta Antoniego Mrowca. Gospodarz Świerklan nie zdążył jednak dokończyć budowy, bo przegrał wybory w 2014 roku.

Przez ostatnie cztery lata inwestycję kończył wójt Tomasz Pieczka, który od początku był przeciwnikiem inwestycji, bo jak mówił – pieniądze mogły zostać wydane na rozwiązanie istotniejszych problemów. Odwrotu jednak nie było i dziś trzykondygnacyjny budynek zostaje otwarty. Jak obecny wójt czuje się w nowym urzędzie?

Ja ogólnie czułem się dobrze w tamtym i teraz też się dobrze czuję. Ja myślę, że obsługa mieszkańców głównie zależy od urzędników, bo to jest główna kwestia. Jeżeli urzędnik jest miły, sympatyczny, potrafi wytłumaczyć. Urzędnik ma być dla ludzi, to jest główna rzecz. (…) Jest to obiekt na nasze standardy, które obowiązują. (…) Mam nadzieję, że każdy odwiedzający urząd będzie się tutaj czuł dobrze. 

Ładny, ale drogi – tak mieszkańcy Świerklan mówią o nowym Urzędzie Gminy:

Do nowego budynku Urzędu Gminy przeprowadził się Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej. Wójt Tomasz Pieczka nie chciał zdradzić jakie ma plany wobec starego budynku Urzędu Gminy w Jankowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019