Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowy wiadukt na Mikołowskiej. Samochody jeżdżą nim już od rana. Niebawem otwarcie kolejnego mostu

Facebook Twitter

Dziś (10.11) rano otwarto dla ruchu wiadukt na ulicy Mikołowskiej. Obiekt na drodze wojewódzkiej numer 925 wiodącej z Rybnika do węzła autostrady A1 w Bełku został wybudowany w miejsce starego, który zburzono.

wiadukt na Mikołowskiej
Fot. A. Nosiadek/ mat. prasowy

Nowy most powstał w miejscu starego, który wyburzono. Mówi dyrektor Centrum Inwestycji Urzędu Miasta w Rybniku, Jacek Hawel.

Jacek Hawel: Dzisiaj udało nam się oddać do użytkowania i oddać do ruchu wiadukt nad już nieistniejącą linią kolejową Kopalni Piasku Kotłownia. Obiekt zamknięty wczesną wiosną tego roku. Jego całkowita przebudowa, czyli wyburzenie istniejącego i wybudowanie nowego obiektu w nieco innym miejscu. Oczywiście układ drogowy nic nie wskazuje na to, ale tak rzeczywiście jest. Obiekt został odsunięty od przebiegającej w bardzo bliskim sąsiedztwie czynnych linii kolejowych PKP.

Nowy wiadukt na Mikołowskiej Fot. A. Nosiadek/ mat. prasowy

Nowy wiadukt ma długość ponad 33 metrów oraz szerokość 16,5 metra. Kiedy otwarcie drugiego z remontowanych na tej ulicy obiektów – mostu nad Rudą i całkowite udrożnienie Mikołowskiej?

Jacek Hawel: Obiekt ten również jest już zakończony jako robota budowlana. Całkowite udrożnienie i otwarcie dla ruchu, myślę, że przyszły tydzień proces odbiorowy i w kolejnym następnym tygodniu będziemy mogli mówić o możliwości jego otwarcie i oddania do użytkowania.

A więc najwcześniej kierowcy przejadą Mikołowską bez problemów 20 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024