Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

O czym marzą młodzi siatkarze z Jastrzębia?

Facebook Twitter

Czy uda im się spełnić marzenie? Dla młodych siatkarzy z Jastrzębia jest nim wyjazd na Szkolne Mistrzostwa Świata. Impreza odbędzie się w maju w Brazylii.

Skład zespołu stanowią młodzi zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy w zeszłym roku reprezentowali Zespół Szkół numer 3 w Żorach. W barwach właśnie tej szkoły okazali się najlepsi na ogólnopolskim turnieju w Sulechowie. Mówią członkowie zespołu: Jakub Styrnol, Patryk Gromski, Mateusz Kufka:

W minionym sezonie wygraliśmy właśnie Mistrzostwo Polski, to były zawody gimnazjów i wygraliśmy w finale z Warszawą. Zagraliśmy bardzo dobry turniej, nie było problemów, pokonaliśmy wszystkich, wygraliśmy Mistrzostwo Polski i mamy ten wyjazd do Brazylii.

Żeby wyjazd doszedł do skutku trzeba zebrać odpowiednią sumę pieniędzy. Koszt to około 90 tysięcy złotych. Wlicza się w to przelot, zakwaterowanie i wyżywienie dla 12 zawodników, trenera i kierownika drużyny. Mimo wsparcia rodziców zawodników i prezesa jastrzębskiego klubu do zebrania całej sumy brakuje jeszcze 65 tysięcy złotych. Siatkarze starają się pozyskać środki na wyjazd różnymi sposobami:

Jest zbiórka na stronie internetowej zrzutka.pl, tam można wpłacać kwoty, także na meczach prosimy kibiców o wsparcie. Pomóżcie nam spełnić marzenia.

A o tym, że takie zbiórki mają szansę powodzenia, przekonuje przykład sprzed dwóch lat. Wtedy młodzi siatkarze z regionu także zbierali pieniądze, by wyjechać na podobną imprezę, Mistrzostwa Świata Szkół w Siatkówce Plażowej, która miała się odbyć na Tahiti. Udało się, wylecieli na czempionat a z dalekiej Polinezji Francuskiej siatkarki przywiozły srebro a siatkarze brąz. Teraz w to, że dostaną swoją szansę wierzą także utalentowani zawodnicy z Jastrzębia.

Więcej o zbiórce TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj