Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O Puchar Polski powalczą w ten weekend we Wrocławiu siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

 Jastrzębianie przypomnijmy awansowali do final four tych rozgrywek pokonując w środę (23.02.) we własnej hali Projekt Warszawa. Jutro w półfinale jastrzębianie zamierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Jedziemy do Wrocławia po puchar

– deklaruje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla:

Tomasz Fornal: Stawiamy sobie cele wysokie i chcemy wrócić z pucharem do Jastrzębia, żeby zdobyć drugi w historii puchar dla klubu, tylko na spokojnie, nie myślmy o niedzieli tylko o sobocie, przed nami mecz z Rzeszowem, ta drużyna udowodniła nam już w tym sezonie, że potrafi grać w siatkówkę, dwa spotkania przeciwko nam w całkiem dobrym wykonaniu. Skupmy się na sobocie, później będziemy myśleć o niedzieli (..). Mam nadzieję, że przywieziemy ten puchar, na pewno bardzo tego chcemy.

Tomasz Fornal

W historii zespół z Jastrzębia tylko raz sięgał po to trofeum, było to 12 lat temu, wtedy w finale pokonał drużynę z Rzeszowa. Ten sukces pamięta drugi trener „pomarańczowych”:

Leszek Dejewski: Pamiętam, że przed tym pucharem graliśmy mecz Ligi Mistrzów w Atenach, który przegraliśmy 3:0 i przyjechaliśmy na ten puchar z takim nastawieniem żeby się odgryźć i rzeczywiście wtedy zagraliśmy chyba najlepsze dwa mecze i to spowodowało, że wygraliśmy (…). Graliśmy bardzo zespołowo i teraz myślę mamy podobny zespół, gdzie gramy wszyscy równo i jestem dobrej myśli.

Leszek Dejewski

W zeszłym sezonie w finale Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel zmierzył się z ZAKSą Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie przegrał, teraz jest duża szansa na rewanż

– dodaje:

Leszek Dejewski: Jeśli dojdzie do tego finału, a wierzę w to, bo jesteśmy w dobrej dyspozycji, powalczymy z Kędzierzynem i na pewno będzie fajny mecz, ale do tego jeszcze trzeba pokonać Rzeszów, który gra bardzo nierówno i potrafi zagrać bardzo dobre mecze i potrafi też zagrać słabiej, także musimy to wykorzystać i zagrać swoje. Obyśmy wrócili z Wrocławia z pucharem, to byłaby dla nas wielka rzecz.

Sobotni (26.02.) półfinałowy mecz jastrzębian z Asseco Resovią Rzeszów rozpocznie się o 18.00. Wcześniej ZAKSA zmierzy się z Treflem Gdańsk. Finał w niedzielę (27.02.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023