Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O tym się mówi w regionie: Czy rybnicka wieża Eiffla zagrała w superprodukcji?

Facebook Twitter

Jedni myśleli, że to żart na prima aprilis, w końcu dziś 1 kwietnia, inni, że to możliwe i kto wie czy Rybnik nie gościł Jennifer Aniston i Adama Sandlera. Czy właśnie u nas powstawały sceny do najnowszej superprodukcji? Tak czy inaczej wieża Eiffla i rybnicki Paryż stały się dziś światowej sławy!

Czy rybnicka wieża Eiffla zagrała w superprodukcji?
Plan zdjęciowy w Rybniku, w nocy z 14 na 15 marca

Czy rybnicka wieża Eiffla zagrała w superprodukcji?

To była prawdziwa sensacja, wiadomość, która dziś (1.04) o poranku rozgrzała umysły mieszkańców regionu.

Branżowy portal filmweb.pl pisał:

Rybnik polskim Hollywood? 15-metrowa replika wieży Eiffla, stojąca na rondzie Niedobczyce-Paryż, została cichą bohaterką „Zabójczego wesela” – najnowszego hitu Netflix z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Konstrukcja ściągnęła do miasta ekipę filmową, która przyznaje, że ta nieoczywista lokacja była jedyną szansą na realizację wymagających scen kaskaderskich.

Czy rybnicka wieża Eiffla zagrała w superprodukcji?

W połowie marca w Rybniku odbył się tajemniczy plan zdjęciowy, filmowcy ustawili się na rondzie w Niedobczycach i przez kilka godzin kręcili zdjęcia przy rybnickiej wieży Eiffla. Cała produkcja była owiana tajemnicą i nikt nie chciał zdradzić co kręcone jest przy wieży. Tym bardziej, w nocy z 14 na 15 marca mieszkańcy okolicy zjechali na miejsce, by obserwować plan zdjęciowy.

Posłuchaj co mówili naszemu reporterowi:

Dziś (1.04) rano wielu uwierzyło, że produkcja z hollywodzkimi gwiazdami zawitała do Rybnika, popołudniu w portalach pojawiła się adnotacja:

Informacja prasowa okazała się primaaprilisowym żartem.

Daliście się nabrać?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

wieża Eiffla

Wieża Eiffla w Rybniku, na rondzie Paryż stanęła w sierpniu ubiegłego roku.

To pomysł mieszkańców dzielnicy Niedobczyce, zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Pomysł, wyceniony na 90 tys. zł znalazł uznanie wśród głosujących na niego 1645 rybniczan.

– podał Urząd Miasta, choć przypomnijmy, że gdy pojawił się pomysł ustawienia wieży na rondzie na ulicy Wodzisławskiej (to jedna z ważnych tras regionu), władze miasta nie były zachwycone.

Konstrukcja, o łącznym ciężarze blisko 8t, składa się z około 3 tys. elementów stalowych i 700 łączników śrubowych; fundament – 62m3 betonu – o łącznym ciężarze 127t.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024