Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O tym, że warto odśnieżyć szybę w aucie…

Facebook Twitter

W Radiu 90 o tym, że warto odśnieżyć szybę w aucie... żeby nie mieć kłopotów z prawem. Przekonał się o tym 24-latek z Tychów, który tak mocno miał zaszronione szyby w swoim seacie, że nie zauważył patrolu policji, który dawał mu znaki do zatrzymania.

Fot. jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl

Działo się to o poranku (10.01.) na ulicy Reja w Jastrzębiu-Zdroju. Mundurowi pojechali za autem i przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali kierowcę. Do sądu trafił wniosek o ukaranie 24-latka. Jedźcie ostrożnie, zaszroniona szyba plus złe warunki pogodowe mogą mieć tragiczne skutki.

Policjanci przypominają, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji.

Jakie konsekwencje grożą kierowcy, który nie stosuje się do powyższych przepisów?

Z całą pewnością, jeśli patrol policji zauważy taki pojazd zagrażający innym uczestnikom ruchu, to zostanie on zatrzymany. Kierujący musi się w tej sytuacji liczyć z mandatem w wysokości do 500 złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024