Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O uzależnieniach w rybnickim NFZ. Dyżur specjalistów

Facebook Twitter

Będzie można porozmawiać o uzależnieniach.  To problem, którego nie można lekceważyć. Dziś (27.01.) w rybnickiej delegaturze NFZ okazja do rozmowy ze specjalistami.

alkohol

Akcja „Wybieram marzenia, nie uzależnienia” w budynku przy ulicy 3-go maja od 10:00 do 13:00. Będą doradcy NFZ, lekarz psychiatra, członkowie Stowarzyszenia Abstynenckiego „ZGODA”, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rybniku, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz NZOZ „Integrum”. Będzie można porozmawiać na temat uzależnień i możliwości ich leczenia. Ponadto funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku udzielą informacji związanych z przeciwdziałaniem przemocy domowej, która niejednokrotnie wiąże się również z problemem nadużywania alkoholu czy substancji psychoaktywnych.

O uzależnieniach ze specjalistami

Uzależnienia to nie jedyny temat, który zostanie poruszony podczas wydarzenia. Doradcy NFZ przekażą uczestnikom najważniejsze informacje o programach profilaktycznych realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz przedstawią możliwości, jakie daje korzystanie z portali Diety NFZ oraz Akademia NFZ. Osoby borykające się z bólem kręgosłupa, barku czy bioder również znajdą coś dla siebie – doradcy pomogą w zainstalowaniu aplikacji Moje Fizjo+, której celem jest złagodzenie tych dolegliwości poprzez propozycje zestawów ćwiczeń poprawiających elastyczność i siłę mięśni. Odwiedzający rybnicką delegaturę będą mogli wyrobić od ręki kartę EKUZ oraz dowiedzą się o korzyściach wynikających z posiadania Internetowego Konta Pacjenta.

– czytamy w zaproszeniu do NFZ.

Siedziba NFZ w Rybniku

Siedziba NFZ w Rybniku

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024