Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O winie i podróżach. Biblioteka w Jastrzębiu-Zdroju na Dzień Kobiet!

Facebook Twitter

Biblioteka w Jastrzębiu zaprasza wszystkie Panie na Dzień Kobiet, który odbędzie się we wtorek (8.03.) o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Wielkopolska 1a.

fot. pixabay.com

Dzień Kobiet razem z Marzeną Filipczak i Marianem Jeżewskim

Marzena Filipczak rozpocznie wydarzenie opowieścią o „podróżach na nowe czasy”. Czy wiecie, że w Polsce i tuż za naszymi granicami można znaleźć egzotykę na miarę dalekich kontynentów? Na przykład w Mołdawii – liczące po kilkaset kilometrów, najdłuższe na świecie piwnice z winem, w Macedonii – tysiącletnie klasztory i freski, w Albanii – niezniszczalne bunkry, w Estonii – małe wyspy, którymi rządzą kobiety, a w Finlandii jeszcze mniejsze, na które prom zawija tylko wtedy, jeśli się zadzwoni do kapitana. Można nie tylko jeździć z miejsca na miejsce, pstryknąć fotkę, odhaczyć, ale także wędrować po bezdrożach, latać balonem, jeździć drezyną i obserwować gwiazdy. Nie tylko coś zobaczyć, ale też poczuć, powąchać, posmakować, zachwycić się światem.

Następnie odbędzie się spotkanie z Marianem Jeżewskim – założycielem serwisu winiarskiego Studio Wina, który zabierze Was w podróż w tzw. winiarski Stary Świat, czyli Włochy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Wszystkie te kraje to absolutna światowa czołówka w produkcji wina, to wspaniała kultura winna, bogata tradycja, ale też najnowsze technologie. Od winnicy z Veneto, której ciągłość tradycji kontynuowana jest od 1427 roku – po bodegę z najsłynniejszego regionu Półwyspu Iberyjskiego: Rioja, tworząca tzw. wina naturalne. Przy okazji prowadzący przekaże garść praktycznych informacji dot. sztuki degustacji czy przechowywania wina.

Wstęp możliwy jest tylko z bezpłatnymi wejściówkami do odbioru w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych lub Czytelni.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj