Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Znamy szczegóły porannego wypadku na autostradzie A1 [FOTO]

Facebook Twitter

Za węzłem Żory, na pasach w kierunku Pyrzowic, dziś (18.04.) tuż po godz. 5.00 ukraiński autokar najechał na tył traktora, który ciągnął dwie przyczepy. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

fot. Straż Pożarna Rybnik

Mówi Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiego komendanta policji:

Autokar na ukraińskich rejestracjach, przewożący 31 pasażerów uderzył w tył zespołu pojazdów. Ten zespół pojazdów składał się z ciągnika i dwóch przyczep. W pierwszej z przyczep jechały zwierzęta cyrkowe (6 wielbłądów, 3 lamy, 2 kucyki i koń), druga przyczepa to była przyczepa mieszkalna. Przyczyną tego zdarzenia była poniekąd mgła, która panowała na autostradzie, ograniczona była widoczność, kierowca ukraińskiego autokaru zbyt późno zauważył ten zespół pojazdów i uderzył w tył. Mimo, że zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, autokar stał w poprzek jezdni, nikt nie ucierpiał, nie odnieśli obrażeń ludzie, ani zwierzęta.

Jak ustalili policjanci traktor z przyczepami jechał z Żor do Knurowa, a 41-letni kierowca wjeżdżając na autostradę chciał sobie skrócić drogę. Tomasz Gogolin dodaje, że wszyscy mogą mówić o dużym szczęściu, bo cała sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Podkreśla winę kierowcy traktora:

Pojazd wolnobieżny, jakim jest ciągnik i taki zespół pojazdów holowany przez ten ciągnik w żadnym wypadku nie powinien się znaleźć na autostradzie. Kierowca bardzo nieodpowiedzialnie postąpił. Różnica prędkości między nim, a innymi pojazdami jest ogromna. W warunkach takich, jak panowały dzisiaj rano było to karygodne. Nikt się nie spodziewał takiego zespołu pojazdów. Duże szczęście, że skończyło się tylko na stratach materialnych.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem, kierującemu traktorem odebrano prawo jazdy, mężczyzna na pewno stanie przed sądem. Na razie jeszcze nie wiadomo jaka kara może mu grozić. Wszystko będzie zależało od postawionych zarzutów. Dodajmy, że około 2 godziny po zdarzeniu udrożniono dwa pasy autostrady, całkowicie udało się ją odblokować po 5 godzinach.

Zdjęcia Straży Pożarnej w Rybniku:

Zdjęcia z formularza kontaktu DAJ ZNAĆ:

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024