Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

O włos od tragedii w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Pociąg omal nie uderzył w autobus komunikacji miejskiej. Wszystko działo się dziś (13.12.) około godz. 5.30 na przejeździe kolejowym przy ulicy Bogumińskiej. Kierowca próbował zawrócić pojazd, wjechał w jedną z bocznych ulic i nie potrafił dokończyć manewru.

Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/

Część autobusu utknęła na torowisku. Jak powiedział Radiu 90 Jacek Karniewski rzecznik PKP PLK: do zderzenia ze składem relacji Katowice-Bogumin nie doszło, bo dobrze zadziałał system sygnalizacji stosowany na torach.

Kilometr przed przejazdem maszynista zauważył sygnał, tarczę która informuje o problemach na przejeździe. To obliguje zawsze do zwolnienia prędkości składu do 20 km/h. Telefoniczną informację o problemach otrzymał także od dyżurnego ruchu, jednocześnie o zagrożeniu na przejeździe informowano na numer alarmowy 112. Jacek Karniewski przypomina, że na każdym przejeździe znajdują się żółte naklejki, na których są jego numery oraz telefony alarmowe. Ostatecznie skład zatrzymał się 10 metrów przed autobusem.

Z naszych informacji wynika, że pojazd był pusty, a pociągiem jechało 8 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Autobus udało się usunąć z torowiska po godz. 6.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022