Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Oaza Aktywności. Rusza remont budynku byłego prosektorium w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Wiele będzie zależało od pogody. Rusza remont budynku byłego prosektorium przy ulicy Wałowej w Wodzisławiu. Jak wiecie już z wiadomości Radia 90 powstanie tam "Oaza aktywności" - miejsce dla niepełnosprawnych, seniorów i mieszkańców Starego Miasta.

Kolejne etapy rozbudowy infrastruktury na Wałowej 30 uzależnione będą od aury, może okazać się, że pójdzie nam to bardzo sprawnie, szybko, a być może jakaś część tej rozbudowy zostanie przeniesiona na miesiące kiedy będzie to możliwe ze względu na pogodę. Mamy ogromną nadzieję, że realizowany projekt, którego zajęcia odbywają się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie obecnie, będzie mógł- przynajmniej od października, być realizowany w nowym, wyremontowanym budynku.

– mówi Irena Obiegły, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu.

„Oaza Aktywności” powstanie w ścisłym centrum miasta, jest to kolejny krok, by zagospodarować obszar po dawnym szpitalu.

Inwestycja realizowana jest w terenie, z którego przede wszystkim korzystają osoby z niepełnosprawnościami, więc wykonawca musi dołożyć szczególnej staranności w celu przygotowania tego terenu, tak by był bezpieczny dla osób korzystających z Warsztatów Terapii Zajęciowej, z Zakładu Aktywności Zawodowej, osób, które przychodzą do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Budynek będzie dwukondygnacyjny, posłuchaj:

Teren wokół budynku zostanie zagospodarowany. Powstanie ogród rekreacyjny z altaną, leżakami, hamakami, piaskownicą, ogródkiem ziołowym i miejscem do gier integracyjnych oraz ścieżki edukacyjnej z podziałem na strefy poszczególnych pór roku.

Cała inwestycja pochłonie prawie 4 mln 200 tysięcy złotych.

Roboty w rejonie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęły się we wtorek (14.01.). Z tego powodu obszar wokół PCPR będzie wyłączony z użytkowania dla prywatnych samochodów osobowych.

Obserwujecie zmiany, jakie zachodzą przy ulicy Wałowej 30 w Wodzisławiu?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 lipca 2020