Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Oaza Aktywności” w Wodzisławiu. Prace idą zgodnie z planem

Facebook Twitter

Praca na budowie idzie zgodnie z planem. Mowa o "Oazie aktywności" w Wodzisławiu. Przy ul. Wałowej 30 trwają prace przy rozbudowie budynku byłego prosektorium oraz roboty w otoczeniu tego miejsca, chodzi o zagospodarowaniem przestrzeni rekreacyjno- wypoczynkowej wokół budynków.

mat.prasowe/ Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

Mieszczą się tam takie instytucje jak: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zakład Aktywności Zawodowej, Warsztat Terapii Zajęciowej, Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie czy Powiatowa Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza.

Realizacja inwestycji nabiera tempa. Mimo że jest jeszcze sporo do zrobienia, to praca na budowie idzie zgodnie z planem. Wykonana została część robót rozbiórkowych, ziemnych oraz fundamentowych w istniejącym budynku byłego prosektorium.

– informuje Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu.

Z kolei w części rozbudowywanej, po wykonaniu fundamentów, ścian parteru wraz ze stropem, wykonawca przystępuje do murowania kolejnej kondygnacji budynku.

Po rozbudowie na parterze znajdzie się sala rehabilitacyjno-relaksacyjna do ćwiczeń, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Na piętrze natomiast sala szkoleniowo-warsztatowa przeznaczona dla 30 osób wraz z zapleczem, ogród zimowy i sanitariaty ogólnodostępne. Dodatkowo budynek zostanie wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie zostanie zlokalizowany parking.

W tym samy czasie prowadzone są prace ziemne związane z zagospodarowaniem przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej wokół budynków. Zlikwidowano już stary nieużytkowany zbiornik, w którego miejscu powstaną ogrody. Wymieniono też część nawierzchni chodników i deptaków. Na całym tym obszarze powstaną elementy małej architektury, takie jak ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, donice, hamaki na stelażu, leżaki drewniane, skrzynie na zioła/kwiaty, urządzenia zabawowe oraz altana ogrodowa. Przestrzeń będzie wpisywać się w założenia hortiterapii, czyli terapii związanej z przebywaniem w ogrodzie, co umożliwią liczne nasadzenia zieleni.

Przypomnijmy, że aby „Oaza Aktywności” mogła powstać, władze powiatu dwukrotnie ogłaszały przetarg na wyłonienie wykonawcy. W obu jednak przypadkach złożone oferty przekraczały możliwości finansowe. Nad projektem zawisła groźba niepowodzenia. Zarząd Powiatu pod kierunkiem starosty Leszka Bizonia podjął więc starania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego na rzecz pozyskania dodatkowych środków. Działania te przyniosły oczekiwany efekt, ponieważ Zarząd Województwa Śląskiego zgodził się na zwiększenie finansowania z RPO z 2,8 mln zł do 3,8 mln zł. Dzięki dodatkowym środkom władze powiatu ogłosiły trzeci przetarg, który wyłonił wykonawcę inwestycji. Jest nią firma MILIMEX S.A z Siemianowic Śląskich, która na realizację inwestycji ma czas do jesieni tego roku.

Projekt p.n. „Rozbudowa budynku oraz przystosowanie terenu przy ul. Wałowej 30 w Wodzisławiu Śląskim na potrzeby realizacji projektu pn.: Oaza aktywności” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj