Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obawiacie się polowań! Komentujecie temat, którym zajęło się Radio 90

Facebook Twitter

Ta sprawa bulwersuje! Zajęło się nią Radio 90. Czy i w jakiej odległości od zabudowań mogą polować myśliwi?

150 metrów – to nakazuje prawo. Jednak przypadek z Książenic, gdzie niedaleko domu naszej słuchaczki padł zastrzelony jeleń, pokazuje, że jest się czego obawiać. Ten temat komentuje także wiele osób na naszym profilu na FB. Zebraliśmy Wasze opinie.

W zeszłym roku upolowany bażant leżał na moim tarasie. A innym razem wystrzały były tak blisko domu, że dzieci będące przed domem w trakcie zabawy w piasku wystraszyły się i uciekły do domu. To chyba nie jest normalne Mój 5-latek bal się potem wychodzić na dwór. Mieszkam w Stanowicach – pisze Wioletta i dodaje – Nie powinni strzelać blisko zabudowań absolutnie!!!

To nie jest odosobnione zdanie Justyna komentuje – Powinny być szersze informacje, że będą polowania. A oni tylko wywieszą sobie karteczkę w lesie, że polowanie. I nic ich nie obchodzi, że człowiek może inną stroną wejść do lasu. Poza tym niech polują sobie w tygodniu, wtedy mniej ludzi jest w lesie A nie weekend przy ładnej pogodzie!

Jednak Marek dopowiada Myśliwi albo wilki… Wybór jest chyba prosty.

Większość osób komentujących nie neguje konieczności odstrzału kontrolowanego, jednak jak piszecie – polowanie niesie za sobą śmierć zwierząt, nie można jednak narażać ludzi na niebezpieczeństwo.

Tomek odpisuje- Dla wyjaśnienia. Okres ochronny faktycznie zaczyna się od 15 stycznia, ale jest to okres ochronny dla łań Jelenia, kóz i koźląt sarny. Kalendarze polowań zbiorowych są rozpisane do końca lutego, ponieważ koła w dalszym ciągu mogą polować zbiorowo do końca stycznia na dziki, jelenie byki i cielęta A do końca lutego na bażanty. Denis konkluduje, myśliwy za prowadzenie gospodarki łowieckiej nie otrzymuje wynagrodzenia od państwa. Wszystko, co robimy, jest pro publico bono.

Do tego tematu będziemy jeszcze dzisiaj wracać w naszych wiadomościach. A jaka jest Wasza opinia w tej sprawie? Komentujcie na naszym profilu FB.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj