StartWiadomości Wiadomości dnia

Obecna sytuacja komunikacji w regionie

O obecnej sytuacji rozmawialiśmy z Rafałem Jabłońskim, rzecznikiem MZK, który jest odpowiedzialny za organizacje transportu dla mieszkańców w części regionu:

Jest jedna dobra informacja, jeśli chodzi o rejon Żor i Czerwionki-Leszczyn- tutaj pojawiła się linia 307, czyli trasa Pawłowice-Żory. Dwóch kierowców PKM-u wróciło do pracy, jest możliwa obsługa tej linii. Ta linia w całości jest realizowana od dzisiaj, a więc od 14 lutego. W całości również obsługiwana jest linia 309. Tak jak już mówiliśmy na trasie Leszczyny-Ornontowice i tutaj autobusy kursują bez zmian. Linie 311, 312 obsługiwane są w około 50%, natomiast ciągle wyłączone z realizacji, czyli obsługi są linie: 308 ( trasa Żory-Suszec) i 310 (Orzesze-Dębieńsko). 

Ogromna większość kierowców PKM-u przebywa na zwolnieniach lekarskich do poniedziałku (18.02.):

Tych dwóch kierowców miało kilkudniowe, bardzo krótkie zwolnienie chorobowe i oni są w stanie pracować, być może oni byli urlopowani. Na pewno do piątku (15.02.) ta główna grupa kierowców, czyli ok. 50 kierowców nie będzie obecna w pracy. Część tych kierowców z tej pięćdziesiątki będzie wracać od poniedziałku (18.02.). Jeśli chodzi o kolejnych kierowców, wszystkich mamy 67. Cześć już teraz wraca do pracy, a tak jak mówię ta główna grupa dopiero od poniedziałku. Pewności nie mamy, jak każdy z nas, kto idzie na badania kontrolne do lekarza, też nie ma takiej pewności.   

Trwa szacowanie wysokości kar, jakie Międzygminny Związek Komunikacyjny nałoży na firmę Warbus, dla której PKM jest podwykonawcą.

Zostaw komentarz