Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obiady pod drzwi dla seniorów z Rybnika-Boguszowic. Wielu z nich nie wychodzi z domu

Facebook Twitter

900 obiadów przez dwa miesiące dla 15 seniorów z Rybnika-Boguszowic. Codziennie przez siedem dni w tygodniu, najbardziej potrzebujące osoby z tej dzielnicy otrzymują dwudaniowy posiłek. To kontynuacja programu jaki był realizowany podczas tegorocznych wakacji.

fot. pixabay.com

Wówczas obiady dowożone były do 30 seniorów. W sumie przygotowano 2000 posiłków. Seniorzy byli zachwyceni. Mówi Grzegorz Głubczyk prezes Stowarzyszenia 17-tka:

Wiele osób sygnalizowało mi bezpośrednio, że to jest bardzo potrzebna forma wsparcia, że super, że ten obiad dociera. Mamy na osiedlu takich seniorów, którzy nie wychodzą z mieszkania, którzy od 3, 4 lat nie byli na zewnątrz. Są tacy, którzy zaprzestali gotować i jedzą tylko suche produkty, suche jedzenie, bo są w takim wieku, że boją się używać gazu czy kuchenek elektrycznych.

Dlatego też Stowarzyszenie 17-tka skierowało prośbę do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, czy jest możliwość kontynuacji akcji. Okazało się, że tak, tylko w mniejszym zakresie. Teraz 15 wytypowanych seniorów do końca października otrzymywać będzie obiad:

To będzie kolejnych 900 posiłków rozdanych. One już są rozdawane, już poszczególne osoby je otrzymują.

Radio 90: Oni otrzymują te posiłki pod drzwi?

Tak, to jest opcja współpracy. Finansuje to Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, przygotowuje Manufaktura Smakowitości, a my pomagamy docierać do tych ludzi. Faktycznie pracownicy Manufaktury Smakowitości dostarczają to jedzenie pod drzwi, część seniorów nie wychodzi z domu. Odbiór obiadu z jakiegoś punktu jest po prostu niemożliwy.

Dwudaniowe obiady są bezpłatne, a przygotowująca je Manufaktura Smakowitości zatrudnia osoby niepełnosprawne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj