Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Obiekty z Pszowa i Raciborza zaprzyjaźnione z Industriadą [WIDEO]

Facebook Twitter

To będzie dwunaste święto techniki. We wrześniu odbędzie się kolejna edycja Industriady. Jedynej w Polsce imprezy, która promuje Szlak Zabytków Techniki. Tym razem do akcji dołączą kolejne zabytki z regionu.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator Industriady 2021 poinformowało właśnie, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki został rozstrzygnięty.

Oprócz miejsc, które już są wpisane na szlak, w tym roku program święta współtworzyć będą: Maszynownia Szybu Chrobry I – obiekt zgłoszony przez Miasto Pszów, Pszowska Prochownia – obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” z Gliwic oraz Browar Zamkowy Racibórz.

Dwa pozostałe obiekty przyjazne Industriadzie, które dołączą do tegorocznej edycji to Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej i Marina Gliwice na Kanale Gliwickim.

Przypomnijmy, że przewidywanym terminem tegorocznego industriadowego święta będzie sobota, 11 września. Motywem przewodnim jest hasło: „Technika. To was zaskoczy”.

A poniżej przypominamy filmy związane z pszowską kopalnią „Anna”:

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024