Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Obiekty zaprzyjaźnione INDUSTRIADY 2019

Facebook Twitter

Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku oraz Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim. Wybrano obiekty zaprzyjaźnione INDUSTRIADY 2019. To miejsca, które włączone zostaną do obchodów 10. jubileuszowej edycji święta 'Szlaku Zabytków Techniki'. Wśród nich miejsca z naszego regionu.

W zeszłym roku w Industriadzie wzięło udział blisko 100 tysięcy osób. Cały program tegorocznej edycji pod hasłem INDU- bal zaprezentowany zostanie w maju. Program tegorocznego święta, poza 42 obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

• Osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku – obiekt zgłoszony przez Miasto Rybnik; po raz trzeci weźmie udział w Industriadzie,

• Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej; weźmie udział w festiwalu po raz pierwszy,

• Śluza Rudziniec na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez PGW Wody Polskie w Gliwicach; po raz trzeci współtworzyć będzie program święta Szlaku.

Motywem przewodnim wydarzeń organizowanych tego dnia łącznie w 45 zabytkach techniki będzie „INDU-bal”.

Dwa z wybranych obiektów brały już udział we wcześniejszych edycjach festiwalu i ich propozycje cieszyły się znacznym zainteresowaniem. W tym roku uczestnicy święta będą mieli okazję bawić się również w dopiero co odrestaurowanym miejscu, budynku Dworca PKP w Rudzie Śląskiej – Chebziu, w którym mieści się Stacja Biblioteka.

To interesujący obiekt, który kiedyś należał do Szlaku Zabytków Techniki, później został z niego wykluczony, gdyż nie spełniał kryteriów, a teraz po gruntownej adaptacji na pewno jest warty odwiedzenia – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniach promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu.

INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W zeszłym roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 100 tysięcy osób. Cały program festiwalu zaprezentowany zostanie w maju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj