Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ochaby odcięte od świata ekranami przy wiślance

Facebook Twitter

Ekranów dźwiękochłonnych, ustawionych wzdłuż Drogi Krajowej numer 81, jest coraz więcej. To bardziej mieszkańców martwi niż cieszy. Bo choć ekrany sprawiają, że w domach jest ciszej, to o spokoju mogą pomarzyć. Nie ma dojść do przystanków a jedna z mieszkanek Ochab z powodu ekranów usytuowanych zbyt blisko, nie może otworzyć furtki.

– mówi Maciej Bieniek, sołtys Ochab. Ale to nie jedyne zmartwienie mieszkańców:

Są też utrudnienia, które dotyczą pojedynczych osób: jedna z mieszkanek wsi z powodu ekranów usytuowanych zbyt blisko nie może teraz wychodzić ze swojej posesji przez furtkę, bo ta się…nie otwiera.

Teraz trzeba pisać pisma, w których samorządowcy domagają się od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad interwencji i sprawdzenia czy inwestycja została wykonana prawidłowo. Radio 90 usłyszało od rzeczniczki katowickiego oddziału, Doroty Marzyńskiej, że wszystko jest w najlepszym porządku:

Dorota Marzyńska zapewnia też, że dojścia do przystanków są, być może w innym miejscu niż było to dotychczas. Trwają też rozmowy na temat poprawienia stanu drogi zbiorczej, równoległej do DK 81, którą na co dzień poruszają się mieszkańcy Ochab. A wzdłuż ekranów do końca maja trwać będą prace porządkowe. Inwestycja będzie kontynuowana w 2013 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj