Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ochotnicy ze Szczerbic rejestrują potencjalnych dawców szpiku. Akcja jeszcze do czwartku!

Facebook Twitter

Zaledwie trzy miesiące po rejestracji, otrzymał telefon z fundacji DKMS, że jest biorca. Piotr ze Szczerbic został dawcą komórek macierzystych. O swoim doświadczeniu opowiadał mieszkańcom regionu w trakcie akcji rejestracji prowadzonej przez tamtejszą Ochotniczą Straż Pożarną.

Chce przekonać, że warto pomagać, bo można uratować komuś życie: Zarejestrowałem się w ubiegłym roku w czerwcu, w październiku zadzwonili do mnie z DKMS-u pytając czy nadal jestem zainteresowany oddaniem komórek macierzystych.

– powiedział Monice Sokołowskiej, dawca komórek macierzystych ze Szczerbic – Piotr. Sam proces pobierania komórek nie wymagał od niego pobytu w szpitalu:

Fundacja DKMS Polska ponosi wszelkie koszty badań, podróży dawcy do miejsca, w którym zostaną pobrane szpik lub komórki macierzyste, koszty noclegu i wyżywienia. Pomagają też przeprowadzić niezbędne badania.

Jeszcze do czwartku (27.11.) w OSP w Szczerbicach dyżurować będą wolontariusze prowadzący rejestrację potencjalnych dawców szpiku: Osoby chętne do zarejestrowania się, samodzielnie pobierają sobie wymaz, tylko instruujemy jak to zrobić – mówi wolontariusz, Marcin Musiolik z OSP w Szczerbicach.

Rejestracja jest możliwa codziennie, do czwartku (27.11.) od 8.00 do 19.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj