StartWiadomości Wiadomości dnia

Od 1 maja za przejazd autobusem w Żorach nie trzeba będzie kasować biletu

Na 1 maja wszystko będzie gotowe – zapewnia Anna Ujma doradca Prezydenta do spraw Polityki Promocji i Informacji:

Firma zapewnia nas, że od 1 maja autobusy znajdą się na naszych żorskich drogach. Te autobusy faktycznie mają być wyprodukowane w 2014 roku i ten termin absolutnie nie jest zagrożony. Autobusy zostaną obrendowane jednolitą identyfikacją wizualną, w tej chwili zostały obrendowane także przystanki autobusowe. My nie mamy się od kogo uczyć, tak naprawdę będziemy pracować na żywym organizmie. Oczywiście domyślamy się, że mogą być jakieś drobne uchybienia, jednak na bieżąco będziemy starać się dążyć do perfekcji.

W sumie po Żorach ma jeździć siedem autobusów na siedmiu liniach. Prócz tego MZK uruchomi linie do Jastrzębia. Trzeba będzie uważać do jakiego autobusu się wsiada – ostrzega Anna Ujma:

Będą to autobusy o numerach dwucyfrowych – od 01 do 07. Wyjątkiem będzie autobus 05, który będzie wyjeżdżał poza teren Żor – do Świerklan i Boguszowic i on też będzie bezpłatny, ale będą też autobusy i przejazdy płatne i będą to linie wykraczające poza linie Żor, będą to autobusy trzycyfrowe, więc trzeba będzie uważać na to, do jakiego autobusu się wchodzi.

Z bezpłatnej komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać wszyscy bez względu na to, gdzie są zameldowani.

Zostaw komentarz