Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od 11 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów

Facebook Twitter

W niedzielę 11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Przybywa połączeń - pociągi wracają m.in. do Wisły. Po przebudowie torów i mostów m.in. na odcinku Goleszów – Wisła, czas przejazdu z Katowic będzie o 30 min. krótszy i zajmie ok. 1h 40 min.

fot.pixabay.com

Dla wygody podróżnych jest nowy przystanek Ustroń Brzegi oraz przebudowane i dostępne dla wszystkich stacje i przystanki.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie , stronach przewoźników oraz w aplikacjach mobilnych.

Nowy rozkład uwzględnia codzienne kursy ponad 5 tys. połączeń aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych oraz kontynuację prac na liniach i stacjach. Rozkład został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami tak, aby podróżni korzystali z efektów inwestycji. To lepszy dostęp do podróży pociągiem z nowych i zmodernizowanych stacji oraz przystanków, a także korzystniejsze oferty połączeń.

O kilka minut krótszy będzie przejazd z Krakowa do Katowic. Najszybszy pociąg połączy stolice województw śląskiego i małopolskiego w 48 minut.

Około 20 nowych przystanków przybyło na sieci kolejowej od poprzedniego grudniowego rozkładu jazdy w 2021r. – to m.in. Warka Miasto, Wrocław Partynice, Wrocław Wojszyce. W minionym roku dzięki inwestycjom PLK ze środków budżetowych i współfinansowaniu z programów unijnych przywrócono połączenia kolejowe m.ni. na trasach: Wrocław- Sobótka – Świdnica; Mielec- Padew; Zielona Góra – Gubin. Na modernizowanych liniach m.in. Poznań – Szczecin; Opole – Kędzierzyn, Koźle; Kraków – Zakopane zwiększyła się liczba dostępnych dla wszystkich stacji i przystanków.

Kontynuowane będą inwestycje, które przyniosą następne korzystne dla podróżnych kolei efekty. Szeroki zakres prac m.in. na stacji Warszawa Zachodnia, na terenie Opola, na linii Rail Baltica, krakowskim węźle kolejowym jest uwzględniony w rozkładzie jazdy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023