Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od czerwca zawieszona zostanie chirurgia ogólna w szpitalu w Rybniku

Facebook Twitter

Uwaga pacjenci! Od czerwca zawieszony zostanie na okres dwóch miesięcy oddział chirurgii ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku. To efekt złożenia wypowiedzeń przez pięciu lekarzy tego oddziału.

W sierpniu jak przekonuje Maciej Kołodziejczyk rzecznik WSS nr 3 w Rybniku oddział ma ruszyć ponownie, bo do szpitala ma przyjść 13 lekarzy:

Maciej Kołodziejczyk: Na chwilę obecną został złożony wniosek o zawieszenie działalności chirurgii ogólnej. Wypowiedzenia pięciu lekarzy, którzy złożyli je pod koniec lutego, kończą się z ostatnim dniem maja. Zawnioskowaliśmy, żeby chirurgia została zawieszona na miesiące: czerwiec i lipiec.

Radio 90: To jest okres letni, wakacyjny, nie ma obawy, że rybniczanie zostaną bez pomocy chirurgów?

Maciej Kołodziejczyk: To, że złożyliśmy wniosek, to jest kwestia proceduralna. Na chwilę obecną nie jesteśmy pewni, że będziemy w stanie zapewnić w tych dwóch miesiącach opiekę chirurgiczną, natomiast jeżeli prowadzimy takie działania, które mają doprowadzić do tego, że ta chirurgia jednak będzie funkcjonować do momentu, do pierwszego sierpnia, kiedy rozpocznie u nas pracę zespół 13 chirurgów. 2 chirurgów zostaje w szpitalu w Rybniku i oni będą wspomagać SOR.

To kolejni lekarze, którzy odchodzą z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku, a w ich miejsce dyrekcja stara się pozyskać nowych:

Maciej Kołodziejczyk: W służbie zdrowia mam takie wrażenie, że to jest norma, bo to nie jest tylko specyfika Rybnika, to jest specyfika wszystkich szpitali, które tracą lekarzy, muszą pozyskiwać nowych. Tu jest ciągły ruch kadrowy pomiędzy szpitalami.

Radio 90: Jak pewna jest ta grupa 13 lekarzy, że zostanie na dłużej?

Maciej Kołodziejczyk: Oni podpisali wstępne umowy, zobowiązali się do podjęcia pracy w naszym szpitalu. To są lekarze związani z Rybnikiem, więc myślę, że zostaną dłużej.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, lekarze, którzy w sierpniu mają rozpocząć pracę w rybnickim szpitalu, postanowili odejść z wodzisławskiej lecznicy. Do Wodzisławia z kolei mają trafić lekarze ze szpitala kolejowego w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023