Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od czwartku wraca ruch autobusów na Ranoszka w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Od czwartku (30.06.) na ulicę Ranoszka w Jastrzębiu wracają autobusy. Budowa ronda łączącego ją m.in. z ul. Armii Krajowej dobiega końca. W miejsce 6-wlotowego skrzyżowania powstało duże, bezpieczne rondo. Wykonane zostały również chodniki, oświetlenie i odwodnienia.

fot. jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca

Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Teraz, gdy inwestycja jest już prawie gotowa, mogą tamtędy przejechać autobusy. Od czwartku (30.06.) do swego dawnego przebiegu wracają linie C12, C14, M10 i W09 – do ich obsługi ponownie włączony zostanie przystanek „Armii Krajowej – Ranoszka”.

Wraz z otwarciem dla ruchu autobusowego ulicy Armii Krajowej, uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy. Na przystanku na ulicy Wiejskiej będą zatrzymywały się autobusy linii M10. W dni robocze będą one wykonywały 34 kursy (po 17 w stronę Szotkowic), w sobotę 26 kursów, a w niedziele – 24. Tym samym linia M10 przestanie obsługiwać przystanek „Ranoszka – Komuny Paryskiej”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj