Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Elektrownia Rybnik znów w polskich rękach

Facebook Twitter

Dziś (13.11.) sfinalizowano transakcję pomiędzy dotychczasowym właścicielem francuskim koncernem EDF i Polską Grupą Energetyczną. Przypomnijmy, że umowa warunkowa o łącznej wartości 4,5 miliarda złotych została podpisana już 19 maja. Na jej mocy PGE przejęło także aktywa 8 innych elektrociepłowni w: Gdyni, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Toruniu, Zielonej Górze, Zawidawie i Siechnicach.

Dzięki temu Grupa PGE zwiększy o ponad 100% swoje moce cieplne i będzie miała największy, bo 15% udział w rynku ciepła w naszym kraju. Nowy właściciel elektrowni ma być gwarantem ciągłości pracy zakładów i ich dalszego rozwoju. Już wkrótce ma zostać opracowana Strategia Ciepłownictwa Grupy PGE, która zgodnie z zapowiedziami ma zawierać także plan rozwoju Elektrowni Rybnik.

Zdaniem rządzących zrepolonizowanie energetyki na Śląsku wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i Polaków. Co najważniejsze PGE S.A. jest gwarantem ciągłości pracy zakładów i ich dalszego rozwoju. Z nadzieją oczekujemy na Strategię Ciepłownictwa Grupy PGE, która, zgodnie z zapowiedziami, będzie zawierać plan rozwoju Elektrowni Rybnik.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj