Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Od dziś (8.08.) obowiązują obostrzenia. Jak zachowywać się w naszym regionie?

Facebook Twitter

Mam założyć maseczkę czy nie? Decyzją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w 19 powiatach obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. W naszym regionie w części miast wprowadzono radykalną strefę czerwoną, a inne zostały objęte mniej drastyczną strefą żółtą. Jakie są wytyczne dla poszczególnych miast?

Przypomnijmy: strefa czerwona w naszym regionie to powiaty rybnicki, wodzisławski, pszczyński i miasto Rybnik, a strefa żółta to powiat cieszyński i miasta: Jastrzębie-Zdrój oraz Żory.Strefa czerwona

W strefie czerwonej obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zakazane są wszelkie imprezy kulturalne, nie można organizować kongresów i targów, wydarzenia sportowe mogą się odbywać bez publiczności. Zakaz dotyczy wesołych miasteczek czy parków rozrywki, kin oraz sanatoriów. W weselach i uroczystościach w strefie czerwonej może uczestniczyć do 50 osób.

Strefa  żółta

W strefie żółtej nie ma zmian jeśli chodzi o obowiązek noszenia maseczek: w kościołach, w sklepach czy autobusach. Nie trzeba jej mieć pod gołym niebem. W kinach może być 25% publiczności, w siłowaniach: 1 osoba na 4 mkw.

Pełny wykaz obostrzeń dla wybranych powiatów TUTAJ.

Mapa powiatów objętych nowymi wytycznymi:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj