Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od dziś pediatria w WSS nr 3 w Rybniku wznawia warunkowo działalność

Facebook Twitter

Od dziś (01.09.) zgodnie z zapowiedziami pediatria w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku wznawia działalność. Przez ostatnie dwa miesiące mali pacjenci trafiali do ościennych szpitali, bo skłóceni z dyrekcją szpitala lekarze odeszli z pracy.

Jak mówi Radiu 90 Katarzyna Musioł ordynator oddziału, to warunkowe otwarcie, bo udało się pozyskać tylko jednego lekarza z zewnątrz, który dołączy do dwóch innych, których udało się namówić do powrotu do pracy. W sumie na rybnickiej pediatrii pracować będzie zaledwie czterech lekarzy:

Katarzyna Musioł: Dwie osoby udało mi się namówić, jedną udało się pozyskać z zewnątrz. W bardzo skromnym składzie, warunkowo rozpoczynamy pracę, podkreślam, że jest to z naszej strony bardzo duży wysiłek, bo jest nas niewielu. Wiemy, że Rybnik potrzebuje pediatrii i chcemy żeby ona funkcjonowała. Rozpoczynamy pracę mając nadzieję, że kolejne osoby będą chciały się przyłączyć do naszego zespołu. Mamy nadzieję, że będą ku temu sprzyjające warunki i dyrekcja dotrzyma obietnic.

W tym składzie będziemy mogli pracować maksymalnie kilka miesięcy

– podkreśla ordynator oddziału:

Katarzyna Musioł: W bardzo niewielkim gronie osób postanawiamy rozpocząć tą pracę, nakładając na siebie bardzo duże brzemię ilości pracy. Nie wyobrażamy sobie żeby pracować tak intensywnie przez najbliższych kilka miesięcy, chcemy żeby do naszego zespołu dokooptowały się kolejne osoby, które nas wesprą, bo nas jest niewielu. To jest wszystko po to żeby ta pediatria mogła w ogóle funkcjonować. Jeśli nie znajdą się kolejne osoby i warunki sprzyjające temu żeby przyjąć kolejne osoby, to będzie nam bardzo trudno w takim składzie to kontynuować.

Póki co, rybniczanie mogą się cieszyć, że mali pacjenci trafiać znów będą do rybnickiego szpitala:

Katarzyna Musioł: Przez wakacje dochodziło do mnie bardzo dużo sygnałów, że ludzie musieli szukać pomocy w ościennych miejscowościach, co było kłopotliwe i uciążliwe. Uważam, że jeśli mamy pediatrię i lekarzy na miejscu, to powinniśmy z tych zasobów korzystać. Mam nadzieję, że to się będzie tylko rozwijało, nasz zespół będzie się wzbogacał o kolejnych członków, co pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie, stabilną i normalną pracę oddziału.

Rybnicka pediatria liczyć będzie tak jak do tej pory 28 łóżek. Póki co, trzy inne szpitalne oddziały są co najmniej do końca września zawieszone, w tym kluczowy dla lecznicy oddział internistyczny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj