Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od dziś w raciborskim szpitalu wracają porody rodzinne

Facebook Twitter

Już od dziś (10.05.) pacjentki będą mogły być na sali porodowej razem z osobą towarzyszącą. To dobra wiadomość, bo takiej możliwości w tej lecznicy kobiety nie miały od ubiegłego roku.

fot. pixabay.com

Do porodów rodzinnych w szpitalu w Raciborzu zachęca ginekolog z oddziału ginekologiczno-położniczego:

Michał Kłosiński: Będzie to wyglądało w ten sposób, że osoba towarzysząca będzie miała na koszt szpitala wykonany test antygenowy. Wykonanie testu trwa około 15 minut, jeżeli wynik będzie ujemny, może dołączyć do rodzącej. Osoba towarzysząca jest nieocenionym wsparciem podczas porodu, którego do tej pory bardzo nam brakowało.

Kobiety nie mogły mieć przy sobie nikogo bliskiego od chwili, kiedy pandemia przybrała na sile:

Michał Kłosiński: Zostawiliśmy w zeszłym roku w marcu przekształceni w jednostkę jednoimienną, co trwało do września. Od października działamy w systemie hybrydowym, ale niestety ze względu na to, że była taka, a nie inna sytuacja epidemiologiczna, tych porodów rodzinnych nie mogliśmy mieć. Na szczęście, biorąc pod uwagę spadającą liczbę zakażeń, mamy szansę się otworzyć dla wszystkich chętnych.

Doktor Kłosiński przypomina, że cały czas, także przygotowując się do porodu, należy przestrzegać ogólnych zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego, takich jak: dezynfekcja rąk, dystans, czy zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj