Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Od dzisiaj paszport załatwisz w Cieszynie, na samej granicy. Uruchomiono punkt paszportowy

Facebook Twitter

Praktycznie na samej granicy, w sąsiedztwie byłego przejścia granicznego, od dzisiaj (2.11.) w Cieszynie uruchomiono punkt paszportowy. To długo wyczekiwane miejsce, gdzie można wyrobić dokument. Choć nie ma rejonizacji, to korzystać z niego głównie będą mieszkańcy powiatu cieszyńskiego.

Wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz

Do tej pory, aby załatwić dokument, musieli jeździć do Bielska – Białej, bo tutaj funkcjonowało najbliższe biuro paszportowe. A jak podkreśla w rozmowie z Radiem 90 wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, z punktu rocznie będzie korzystało wiele osób. Tylko w ubiegłym roku wniosek o nowy dokument złożyło ponad 5 i pół tysiąca mieszkańców powiatu cieszyńskiego. Teraz można go wyrobić, nie wyjeżdżając daleko.

Jan Chrząszcz: A teraz nie będą musieli, będą mogli przyjechać tutaj, obok wydziału komunikacji będą mogli załatwić swój paszport i złożyć swoje wnioski paszportowe. Naprawdę bardzo samorządowi dziękuję za to. To taki przykład, że razem samorząd i administracja rządowa mogą zrobić wiele.

Radio 90: Panie wojewodo, bliżej na granicy już chyba nie można było być.

Jan Chrząszcz: Faktycznie, nawet żeby tutaj dojechać z Bielska, jak jechałem, musiałem zahaczyć o Czechy na rondzie zawrócić i zjawić się w tym punkcie. Ale znakomicie, to tylko pokazuje, że to miejsce tutaj było potrzebne, bo nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale też wszystkie sąsiednie miejscowości, którym czasem nawet jest bliżej tutaj niż do centrum Cieszyna.

Jak dodaje starosta cieszyński Mieczysław Szczurek – wiem o przypadkach, kiedy mieszkańcy naszego powiatu składali wnioski nawet w Krakowie, bo tam były mniejsze kolejki. Punkt w Cieszynie współtworzyło starostwo, które zadbało o wyposażenie biura.

Mieczysław Szczurek: Panie wojewodo chciałbym podziękować dlatego, że nasz pomysł bez państwa realizacji by się nie udał. Zrobiliśmy to tak, jak pan mówił, wspólnymi siłami. Myśmy zrobili wyposażenie, natomiast łącza, sprzęt komputerowy to już jest po państwa stronie. Natomiast wraz z przenosinami tutaj wydziału komunikacji, pojawiła się możliwość zrobienia takiego centrum – usług około komunikacyjnych, około turystycznych. Mamy tutaj również ubezpieczenia wszelakiego rodzaju, w tej chwil biuro paszportowe, więc zaczyna się to tutaj rozwijać. Natomiast mieszkańcy rzeczywiście będą mieli bliżej.

Punkt mieszczący się w Cieszynie – Boguszowicach to siedemnaste biuro paszportowe, które podlega pod Śląski Urząd Wojewódzki.

Punkt będzie czynny:
w poniedziałki, wtorki i środy 7.30-15.00
czwartki 8.00 – 17.00
piątki 8.00 – 14.30

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj